Agzi hep açık ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Limon44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limon44

Meraklı Üye
3 gün oldu 2 aylik yavru erkek bir muhabbet kuşu aldim.cok saglikli görünüyor disardan. Ama getirdigimden bu yana hafif hareket etse agzi acilarak soluyor ve agzindan sicak hava cikiyor. Bu normal mi ?

Kanatlarını da açıyor mu? Terlemiş olabilir. Korkuyor olabilir. Ortamın havası nasıl? Dışkı fotoğrafı paylaşabilir misiniz?

Muhtemel durum sıcaktandır. Soyulmuş yulaf verebilirsiniz, ayrıca elektrolit de verebilirsiniz.

Su an oda serin ama yine agzi acik ve soluyor. Bir de dişi kuşum var kiyasliyorum ama o öyle degil. Azicik hareket etse ya da uc sa daha cok agzini aciyor. Acaba solunum problemi mi var. Diskisi hafif yeşil. Fotograf atarim birazdan.Kus mu aldim ejderha mı belli değil :)

Anlayan arkadaslar resimleri yükledim. En ufak harekette solumaya basliyor ve agzindan sicak hava cikiyor. Yardimci olan herkese cok tsk ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-06-28-07-49-03.png
    Screenshot_2018-06-28-07-49-03.png
    3.3 MB · Görüntüleme: 206
  • 20180627_102540.jpg
    20180627_102540.jpg
    728.7 KB · Görüntüleme: 209
Dışkısı normal görünüyor her ihtimale karşı suluğa bir iki damla limon damlatın. Meyve sebzesini eksik etmeyin. Gelişmeleri bize yazın. Kuş da çok tatlı bu arada, maaşallah.

Cok tsk ederim diskisi acik yesil bu normal mi diger kusumun daha koyu renk. Gerci kus hareketli oyuncu. Umarim sorun yoktur. Ilginiz icin tsk ederim tekrar @Hayvansever03

Cok tsk ederim diskisi acik yesil bu normal mi diger kusumun daha koyu renk. Gerci kus hareketli oyuncu. Umarim sorun yoktur. Ilginiz icin tsk ederim tekrar @Hayvansever03
Yeşil tonları normaldir. Dışkı sulu ya da çok katı da değil. Normal görünüyor. Kırmızı, siyah, beyaz olursa anormal. Yeşil olduğu halde çok sulu veya taş gibi olursa anormal.

Taze meyve sebze vermeye önem verin.

Geri