Acaba eş tutmuşlar mı?

Barış uysal

Yeni Üye
1 yıldır bendeler ayrı ayrı yerlerde büyüttüğüm ele alışkın kuşlarımı , 1 hafta önce aynı kafe attım hiç didişme olmadı arada erkek dişiye yem veriyor , 3 gündür yuvalık takılı ve dişi sürekli yuvalığa giriyor ve tıkırtı sesleri geliyor erkekte yuvalığın önüne gelip bakıyor. Dişi yuvalıkta değilken pek yanyana gelmiyorlar. Acaba eş mi tutmadılar mı? Ve kızıştırmak yavru almak için nasıl bi yol izlemeliyim?
35817

Maşaallah dişinin yuvayı kemirmesi iyiye işaret artık onlarla ilgilenmeyeceksiniz misal fotoğraf çekimi için yaklaşında erkek tellere atlamış artık kendi hallerine hallerine bırakın yem su ihtiyaçları dışında uğraşmayın ve dışarı çıkarmayın

Fazladan bir şey yapmana gerek yok. Anlattıkların iyi şeyler.
Dişi çok değişikmiş. Bu tarz yavruları olursa isterim.
Yavrulasında seve seve veririm. Dişi 1 yaşını geçmesine rağmen kafadaki siyah çizgili tüyleri hiç azalmadı , gözlerde gri halka yok , ilk aldığım günkü gibi bundan dolayı daha önce hasta olabilir demişlerdi? Bu anormal bi durum mu?

Maşaallah dişinin yuvayı kemirmesi iyiye işaret artık onlarla ilgilenmeyeceksiniz misal fotoğraf çekimi için yaklaşında erkek tellere atlamış artık kendi hallerine hallerine bırakın yem su ihtiyaçları dışında uğraşmayın ve dışarı çıkarmayın
Kafese kalamar kemiği ve gaga taşı koyuyorum istemiyor sanırım sürekli yere atıyor. Bunun için ne yapabilirim koymasam olur mu?

Yemeye çalışırken
Kafese kalamar kemiği ve gaga taşı koyuyorum istemiyor sanırım sürekli yere atıyor. Bunun için ne yapabilirim koymasam olur mu?
Yemeye çalışırken düşürüyor olabilir. Bence biraz daha sabitlemen sağlamlaştırman lazım kalamar kemiği yumurta oluşumunda faydası var

sen koy yere atsın orada kemirir kalamar kemiğini sıkıca asabilirsin aslında

Kalamar kemiginin ortasindan ayri ayri 2 delik del ve arasindan ip gecirip kafesin teline bagla. Ben oyle yapiyorum. Rahatca yiyorlar ve dusme ihtimakide olmuyor. Tabi ipi koparmazlarsa. Ipi 2 kat seklinde yapabilirsin

Kalamar kemiği için aparatlar var bir tane alırsan rahat edetsin.benim kuşlarımda sürekli yere atardı şimdi sabitledim ona asla atamıyorlar.

Kalamar kemiği üzerine ince tornavida ile 2 delik açın.
plastik kelepçe ile tellere sabitleytin.
Sabah kuşları çiftleşmeye çalışırken gördüm ama yapamadan tünekten düşüyorlar tünek sağlam hiç hareket etmiyor tecrübesizlikten mi yoksa erkeğin boy ve cüsse olarak iri olmasından mı kaynaklıdır?
Birde dişi son 4-5 saattir hiç yuvalıktan çıkmadı. Yavrular yolda diyebilir miyim

Söyledikleriniz iyiye işaret zamanla olur tünekte çiftleşme

1 yıldır bendeler ayrı ayrı yerlerde büyüttüğüm ele alışkın kuşlarımı , 1 hafta önce aynı kafe attım hiç didişme olmadı arada erkek dişiye yem veriyor , 3 gündür yuvalık takılı ve dişi sürekli yuvalığa giriyor ve tıkırtı sesleri geliyor erkekte yuvalığın önüne gelip bakıyor. Dişi yuvalıkta değilken pek yanyana gelmiyorlar. Acaba eş mi tutmadılar mı? Ve kızıştırmak yavru almak için nasıl bi yol izlemeliyim?Ekli dosyayı görüntüle 35817
göğüste şişkinlik yumurta ya işaret eğer sırtıda öyleyse :)

Geri