Aşırı agrasif saldırgan

Cemile19

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar benim çift muhabbet kuşum var dişi olan çok kötü ısırıyor kafese elimi sokmamla ısırması bir oluyo kafesin dışından bile ısırmaya çalışıyor ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

Benim dişi kuşum da ilk aldığım zamanlarda öyleydi bazen tırnak kenarlarımı kanatıyordu. Zaman geçtikçe elimden yem yedirmeye başladım, o da yavaş yavaş alıştı artık ısırmıyor.
Ben kafesin kapısını açmamla elime saldırması bir oluyo ama

Korkutacak veya strese sokacak bir ortamdaysa yaparlar genelde. Misafirlige gelen küçük bir çocugun kafese vurmasi sonrasinda bile boyle davranislar görülür.

Daha küçükken kafesi devrilmişti bi kere o zaman tekti diğeri yoktu onun haricinde bişey olmadı benim bildiğim ısırması nasıl geçer peki

Elinize sevdiği bir yiyecek alın ve o şekilde tekrar yedirmeye çalışın. Zamanla güveni tekrar kazanacaktır.

Eğer muhabbet kuşu zaten çift ise senin kafese elini sokman ayrı bir olay. Muhabbet kuşlarıda normal insanlar gibi yani artık birbirine ilgi duymaya başladıkları zaman sahiplerini umursamazlar doğal olarak o yüzden sahibine alışması ve konuşması istenen kuşlar genelde tek bakılır senin yapman gereken şuan eğer anlaştılarsa eşe atman ve onlara hiç dokunmaman yani şöyle düşün arkadaşınla odada oturuyorsun ve içeri laps diye biri giriyor ister istemez rahatsızlık duyarsın ve dişinin daha hırçın olmasının sebebi yuvayı dişi kuş kurar ve herzaman dişilerde sahiplenme ve kıskanma daha fazla görülür. O yüzden 2 adet yanyana kuş varsa illaki hırçınlaşacaktır. Benim 1 yıldır baktığım 2 ayken yanyana koyduğum dişi ve erkeğim vardı omzumdan ayrılmazdı şuan 1. yılları dişi olan kuluçkada ve beni görünce deliriyor yaklaşma diye :D Kuşun karakterine bağlı yani ama genel olarak rahatsızlık vermemen hatta kafese el sokmayı bırak aralarına hiç girmemen lazım :D

Geri