Ağzını açıp kapaması

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar.. Kuşum çok nadiren ağzını açıp kapatıyor iki üç sefer denk geldim bu duruma. Solunumla ilgili bir sıkıntısı yok. Zaten nefes alıyormuş gibi de değil. Sanki midesi bulanıyormuş gibi bir hareket. Ve her ikisinde de kendini temizledikten sonra yaptığını farkettim. Acaba tüyleri mi boğazına yapışıyor?

Video ekleme şansınız var mı? Esneme hareketi yapabilir tüylerinden dolayı olacağını sanmıyorum.

Video ekleme şansınız var mı? Esneme hareketi yapabilir tüylerinden dolayı olacağını sanmıyorum.
Video eklerim fakat o kadar nadiren yapıyor ki biraz gecikebilir. Esneme olduğunu sanmıyorum.Yaptığında 10-15 kez aynı hareketi tekrarlıyor ve bunu yaparken boynunu da hafif öne doğru uzatıyor..

Dıskısı ne durumda kafasını ileri atıyor demek mantar baslangıcı diye düşünüyorum inşallah değildir zaman zaman yem bile kusabilir. Ağzını koklayıp mayhoş kötü bir koku var mı?

Dıskısı ne durumda kafasını ileri atıyor demek mantar baslangıcı diye düşünüyorum inşallah değildir zaman zaman yem bile kusabilir. Ağzını koklayıp mayhoş kötü bir koku var mı?
Dışkısı gayet normal. Bu zamana kadar hiç kusmadı.
Bu videoda ki gibi abartılı değil ama biraz benziyor..

Sizi yanıltmak istemem birde ustalarımızdan cevap alalım onlar ne tür teşhis koyucaklar konu takibindeyim.

Sizi yanıltmak istemem birde ustalarımızdan cevap alalım onlar ne tür teşhis koyucaklar konu takibindeyim.
Bir sorum daha olacak; eğer dediğiniz gibi mantar başlangıcıysa ne yapmam gerekiyor? Yani nasıl bir tedavi uygulanmalı. Bu arada aynı şeyi yaptığında mutlaka video çekip paylaşacağım..

Bir sorum daha olacak; eğer dediğiniz gibi mantar başlangıcıysa ne yapmam gerekiyor? Yani nasıl bir tedavi uygulanmalı. Bu arada aynı şeyi yaptığında mutlaka video çekip paylaşacağım..

Başlangıçta klasik yöntem ağzına elma sirkesi tedavisi uygulamak veya ilac turleride olabilir misal size 3 gun soylenebilir 3. Gunden sonra dıskı resmi istenir ona göre tedavi uygulanır.

Ya kursakta bir problem var çıkarmaya çalışıyor ki vdeo da bunu hafif bir şekilde görebiliriz, kafasını öne doğru atıyor öyle açıyor gagasını. Ya da rahat nefes alamıyor. Ortam soğuk mu, yahut üşümesine olanak bir durumlar gerçekleşti mi? Akabinin de bunu genelde kaşındıktan sonra yapıyorsa, alerjik bir durum olabilir.
Vilmectin alıp kullanabilirsiniz, bir zararı yoktur. Aksine kuşta rahatsızlık olsun olmasın, uygulama yapılabilir. Ensesine en fazla 2 damla damlatarak uygulayabilirsiniz. Olmaz ise yapamazsanız banyoluğun içine bir iki damla koyup, banyo yapmasını sağlayabilirsiniz. Yahut da bu hazırladığınız banyo suyunu fısfıs yardımı ile kuşunuza sıkabilirsiniz ancak üşütmemesi gerekiyor, Ayhan Hoca'nın da dediği gibi ortam soğuk olmasın. Suyuna da probiyotik uygulayın, ek gıdadır zaten ilaç olmadığı için sıkıntı olmaz arada yapın hafta da 2 gün gibi.
Vilmectin'den bahsedecek olursak, uygulamaya göre iç/dış parazitlerden arındırır kuşu. Bit oluşumuna da engeldir. Belki kuşunuzdaki rahatsızlık kaşındıktan sonra parazitlerden yahut kendi içinde bulunan tüy altı tozlarından dolayı alerjik bir durumdur, destek olmuş olursunuz. İsterseniz Vilmectin'i suyuna da damlatabilirsiniz ek olarak, bu kuşunuzun iç parazitlerden arınmasını sağlar. Yalnız suluğuna sabah verdi iseniz akşamına geri almalısınız ve taze olacak şekilde normal su yahut probiyotikli yahut elma sirkeli yahut vitaminli yahut da sade su vermelisiniz, ancak 1 gün bile durmamalı Vilmectin içeren su. Bilgilerim bu yöndedir, ilaç önermiyorum. Kesin çözüm için veterinere gitmelisiniz, nefes almasında dahi bir sıkıntı olabilir. Her şey olabilir. Benim önerilerim bu şekildedir. Yanlışım varsa düzeltenler muhakkak olacaktır.

Geri