7 aylık kuşum uçamıyor

burcu ercan

Meraklı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum 3 haftadır falan uçamıyor uçunca duvarlara çarpıyor dengede duramıyor .. kilolu değil gayet sağlıklı yem yiyor dışkısında birşey yok ilk uçamadığını fark ettiğimde kanatlarına baktım sol kanadı uzun sağ kanadındaki tüyler kısa kalmıştı o ara tüy döküyordu o yüzdendir diye düşündüm ama hala uçamıyor yükselemiyor kafesten çıktığı gibi alçalıyor yerde kayarak duruyor başına gelip sonra düzelen var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kanatlarını açarak alttan ve üstten fotoğraf çekip ekleyin. Birisinin yardımı gerekebilir.

e6121bbd2cca6d846d6dbb8ba6d23e27.jpg
567f2103c857d096d23bed7a2d94825a.jpg

Çok sıcaklarda fazlaca tüy dökmüştü şimdi uzun bir tüy kalmış kalan kanat tüyleri resimdeki gibi kısa uçmaya çalışıyor alçalıyor ya da yerden yukarı kaldıramıyor kendini uçmak için bu seferde bir yerlere çarpıyor

Kanatlarını açarak alttan ve üstten fotoğraf çekip ekleyin. Birisinin yardımı gerekebilir.

Yemesi içmesi iyi dışkısı iyi hergün 1 bardak içme suyu koyuyorum içine girip yıkanıyor kafeste oyuncaklarıyla oynuyor eşim veterinere götür diyor ama kuştan anlayan veteriner var mı bilmiyorum telefonla arayıp öğrenicem tüyler çıkar diye zaman vereyim dedim biraz daha iyi kanatlar ama yetmiyor uçmasına kilosu da normal yağlı bi kuş değil ne yapmalıyım

Bi marka önerebilir misiniz avisprey var evde onu kullanmaya başladım tüyler için

Spreyin tüylere hiç bir faydası olmadığı gibi kuşu zehirleme ihtimali yüksek, kesinlikle kullanma.

Vitamin olarak, Supradyn All Day suda eriyen tablet vitamini öneririm. İçinde bolca B grubu vitaminler var. Aynı zamanda diğer vitamin ve mineral ihtiyacı için birebir.

Kullanım şekli ise; bir tabletin 10'da 1'ini tam dolu sulukta eritip vericeksiniz. Şuan için 3-4 günde bir verebilirsiniz, tüyler çıkana kadar. Daha sonra düzenli olarak haftada bir kere verebilirsiniz.

Vitaminli su sabah verilip akşam alınır, bir günden fazla kalmasın.

Ayrıca yeminin içine soyulmuş yulaf ve keten tohumuda karıştırabilirsin, ikiside B vitamini içerir.

Spreyin tüylere hiç bir faydası olmadığı gibi kuşu zehirleme ihtimali yüksek, kesinlikle kullanma.

Vitamin olarak, Supradyn All Day suda eriyen tablet vitamini öneririm. İçinde bolca B grubu vitaminler var. Aynı zamanda diğer vitamin ve mineral ihtiyacı için birebir.

Kullanım şekli ise; bir tabletin 10'da 1'ini tam dolu sulukta eritip vericeksiniz. Şuan için 3-4 günde bir verebilirsiniz, tüyler çıkana kadar. Daha sonra düzenli olarak haftada bir kere verebilirsiniz.

Vitaminli su sabah verilip akşam alınır, bir günden fazla kalmasın.

Ayrıca yeminin içine soyulmuş yulaf ve keten tohumuda karıştırabilirsin, ikiside B vitamini içerir.

Versele laga almayı da düşündüm multi vitamin fiyatı yüksek ama yeter ki iyi gelsin bu herhangi bi sorun yaratmaz değil mi supradin ?

Geri