5 yıllık muhabbet kuşumdu :)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan cenkturen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
C

cenkturen

Guest
Benim 5 sene önce aldığım ve 5 ay önce hata edip verdiğim muhabbet kuşumu yavru almıştık ve kafasında çizgiler yoktu gözünde iris de yoktu 5 sene boyunca irisi olmadı ırkını çok merak ediyordum :) Kırma bir kuş muydu ? bu aldığımdan bu yana hiçbir hastalığını görmedim sadece vahşiydi o kadar. Resim 3-4 yaşındayken çekilmişti sanırım.

mbdyr.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
kardeşim resimden tam ırkını çıkarmak mümkün degl ama benim tahminim yerli kuş diye düsünüyorum

Teşekkür ederim :) göz irisleri hiç oluşmadı ondan sordum farklı bit tür olabilir mi diye :D

Cekinik parçalı grubuna giriyor bu mubis. Bu turde iris görünür hale gelmez normal muhabbet gibi; her zaman siyahtir.. cere rengi erkeklerde pembedir her zaman.. disilerinki ise mordan k.rengine kadar degisebilir..

Cekinik parçalı grubuna giriyor bu mubis. Bu turde iris görünür hale gelmez normal muhabbet gibi; her zaman siyahtir.. cere rengi erkeklerde pembedir her zaman.. disilerinki ise mordan k.rengine kadar degisebilir..

Numan arkadaşımızın dediği gibi çekinik parçalı bir kuş

ben bu forumu seviyorum :)
Teşekürler bilgilendirme...

+++++++++++++

bu türün aynısından bendede var. erkek böyle dişi farklı. bu türlerde çiftleşmeden bir sıkıntı falan oluyo mu ? burnu bunun gibi pembe rengi gözleri aynı benim ki 12 aylık ?

Geri