4 senelik üretim hikayem olaylar olaylar

MuayThai159

Paylaşımcı Üye
3 aylık dişi ve erkek muhabbet kuşu sahiplendim . Güzel anlaştılar , birbirlerini kaşıyıp öpüşüyorlardı ama dişi kuş rahatsızdı , ayağı kırılmış kaynamış ve cok ürkekti ve uçamıyordu , geri vermek istemedim ama erkek kuşum cok hareketliydi ve 1 yaşına gelince 7 24 kur yapmaya başladı. dişi kurlarına karşılık vermedi yaklaşık 2 sene boyunca çiftleşme gerçekleşmedi . Her türlü araştırmayı yaptım , her türlü mamayı hazırladım . erkek üstüne binmeye çalışınca dişi izin vermemiş , tırnaklarını kanatlarına geçirmiş gagasınıda kafasına , farkettiğimde yuvalık ve teller kan içindeydi. hemen ayırdım ama dişi fazla yaşayamadı. yanına evcil ingiliz mubişimi koydum bu seferde dişi erkeği beğenmedi erkek cok hareketli kızgın , dişi de bir o kadar kızgın erkek her kur yaptığında , dişi yatışa geçiyor kuyruğunu kaldırıyor ama erkek ayak atmıyor. dişi 2 kuluçkada 11 boş yumurta verdi .Çok araştırdım , kısır olabilir diyenler oldu. ayak atmayı bilmiyor diyenler oldu , zamanı gelmemiş diyenler oldu .4 yıllık kuşun zamanı gelmiştir diye düşünüyorum ,uyurken bile kur yapan bir muhabbet kuşundan bahsediyorum. Kırık jumbo aldım kızgın erkek damızlık , erkeği ayırdım bu sefer erkek kuşum hastalandı , geri kafesine atmak zorunda kaldım ve gene aynı durum kızgınlık var yatış var ama çiftleşmeye rastlamadım . 4 sene sonunda tüp ile yavru almaya karar verdim yakın zamanda siparişini vericem .artık yavru almak istiyorum , başka önerileri olan yazabilirse sevinirim

Son düzenleme:
Aslında yazmayacaktım ama dayanamadım. Bunca şey yazmışsınız, bir tane bile noktalama işareti koymamışsınız. Yazı olmuş arap saçı. Konuşma sırasında duraklamalar, nefes araları noktalama işaretlerinin yerine geçer ama bu yazıda olmaz.

Ben hiç bişey anlamadım :) gerçekten biraz şu noktalama işaretlerine dikkat etsek, yardımcı olacak Kişiler de zorlanmaz

Açıkçası pek bir şey anlamadım. Kusura bakmayın ama böyle yazılar bana işkence gibi geliyor. İkinci defa okumak işime gelmez. Daha düzgün bir Türkçe ile yazarsanız okuyup kendi çapımda cevap vermek isterim

Anlattıklarınıza göre erkek sıkıntılı. Suni döllemeyi hiç yapmadım, yapanı da görmedim(internet hariç). Önceki dişiye yaptıklarından sonra ben olsam o erkeği üretimde kullanmazdım.

Sizi 4 sene sabrettiğiniz için tebrik ediyorum. Ben daha önce yaptığım yorumlarda düşündüğüm gibi eşe attıktan sonra 20 gün içinde yumurta gelmiyor ise eş değiştirme tarafındayım. Sabırla 20 gün beklerim. 4 yıl çok uzun...

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende neolursa olsun 4 sene için tebrik ediyorum :))

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Kuşlarimi uzmek istemiyorum ayırmak bana gore degil bir sarı birde kar beyaz albino çiftleri aldim onlari bekliyorum :)

Geri