3 günlük yeni alınan kus

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Cihangir
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Cihangir

Yeni Üye
3 günlük yeni aldım fazla oynamıyor fazla hareket etmiyor alırken kafeste en harakrtlisi buydu vitamin ve parazit ilacı vermeye başladım otmuyorda kus tünelde sadece duruyor yem ve suyunu içiyor ama cok hareketsiz

Ekli dosyalar

• 15174820485791857900099.jpg
    15174820485791857900099.jpg
    801.9 KB · Görüntüleme: 37
  • 15174823049161269522298.jpg
    15174823049161269522298.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 36
merhabalar,
yeni kuşunuz yeni yuvasına size ortama alışma sürecini zamanla atlatacaktır ilgilenmeye devam edin ancak ürkütmeden :) sağlıklı beslemeler

merhabalar,
yeni kuşunuz yeni yuvasına size ortama alışma sürecini zamanla atlatacaktır ilgilenmeye devam edin ancak ürkütmeden :) sağlıklı beslemeler
Güzel yorumunuz için teşekkürler peki kuşun hasta olup olmadığını nasil anlarim

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

öncelikle gözlerinin rengi net siyah olmalı ve tüyleri dökülgen yapıya sahip olmamalı yani tıpkı bir tablo gibi olmalı, alışma sürecini atlattıktan sonra da yem yeme dışkı kontrolünü yapın dışkısı ne sıvı ne çok katı olmalı, ceresinin çevresine de bakın anormal bir durum yoksa sıkıntı yoktur.

öncelikle gözlerinin rengi net siyah olmalı ve tüyleri dökülgen yapıya sahip olmamalı yani tıpkı bir tablo gibi olmalı, alışma sürecini atlattıktan sonra da yem yeme dışkı kontrolünü yapın dışkısı ne sıvı ne çok katı olmalı, ceresinin çevresine de bakın anormal bir durum yoksa sıkıntı yoktur.
Bizimki biraz tüy döküyor

Bizimki biraz tüy döküyor

Süreci takip edin henüz yeni aldınız çok erken mümkünse suyuna multivitamin takviyesi yapın kalamar kemiği önemli eksik etmeyin ayrıca haftada 1 olmaz üzere yumurta maması veya kuru mama ile besleyin

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende kuşumu alalı 4 gün oldu. İlk 2 gün suyuna probiyotik koydum. İştahı acildi. Şuan çok sağlıklı gözüküyor. Bir de ilgi bekliyorlar. Kafeste tutma zamanın oldukça çıkar, ilgilen konuş.

Sürekli Çıkarıp omzuma koyuyorum bırakıyorum uçması için ama şu problem var çok yemek yiyor kilolu deyil ama fazla yemek yemeye devam ediyor dışkıda bi problem yok çok sık yapıyor

Sürekli Çıkarıp omzuma koyuyorum bırakıyorum uçması için ama şu problem var çok yemek yiyor kilolu deyil ama fazla yemek yemeye devam ediyor dışkıda bi problem yok çok sık yapıyor
Takip edin kuşunuzu uçmasını kafesten çıkmasını sağlayın yağlanma olmasın bi de madem bol bol yemek yiyor sebze meyve verin ben öyle yapıyorum portakal mandalina marul ne yesem kafesine tellerin arasına koyuyorum çift kuşlarım da yiyor tavsiye ederim

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri