3 gündür ishal çok halsiz tüyleri kabarık ve uyuyor

Mustafakarasu

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşu alalı 5 6 gün oluyor 3 gündür ishal çok halsiz tüyleri kabarık ve uyuyor bugünde yerinden hiç kıpırdamıyor ve çok titriyor ne yapmaliyim

Ortama yeni gelen kuşların sulu dışkı yapmaları halsiz ve durgun olmaları normal karşılanır ama gözünüz üstünde olsun, sulu dışkı için aspur verebilirsiniz. Birkaç gün içinde yem yemesi ve ishali düzelmez ise ilaç tedavisi gerekebilir.

"Acil yardım" gibi konu başlıkları yerine sorunu özetleyen başlıklar açılması forum kuralları gereğidir. Bu şekilde aynı sorunu olan diğer arkadaşlara da aramalarda yardımcı olunmuş olunur.

1. Hocam co kalpsiz görünüyor ilaç tedavisi ile düzelir inş sanki oldu ölecek gibi allah gostermesin

Hocam foto atuyorum

Ekli dosyalar

• IMG-20161020-WA0005.jpg
    IMG-20161020-WA0005.jpg
    130.7 KB · Görüntüleme: 28
Bir sıkıntı var gibi ama gözlemlemeye devam edin. Bugün düzelme olmazsa bence tedaviye başlamalısınız.

Hocam ne gibi ilaç kullanmaliyim

Ekli dosyalar

• IMG-20161020-WA0001.jpg
    IMG-20161020-WA0001.jpg
    132 KB · Görüntüleme: 17
Yeni gelmeye bağlı bir soruna benzemiyor ilaç tedavisi gerekecek. İshal için Neo-Terramycin başlangıç için kullanılabilir.

Mustafa bey bu kuş ileri safhaya geçmiş hastalıkta gözlerini açamaz bünyesini taşıyamaz vicut ısısını kaybetmiş durumda. Bu tür duruma geldikten sonra kurtulma şansı çok düşük. eyer siz getirirken rüzgar yemedi ise veya ceyranda kalmadı ise büyük iht önceden vardı hastalığı. sadece ilaç tedavisi ilede olmayacak durumda çünkü suan yem yiyecek su içecek durumları çoktan geçmiş. kursaktan beslemek gerekli ve ilaç tedavisi gerekli derhal

Anladım hocam sabah felan böyle değildi sadece 3 gündür ishaldi halsiz felan değildi sonradan böyle oldu

Durumu ağır. Allah şifa versin. Şırınga ile besleme ve mama tarifi benim aşağıdaki youtube kanalımda var. İlk şırınga mamasının içine önce biraz probiyotik verin. Her 4 saatte bir beslemek gerekecek. Zor ve sabırlı bir süreç sizi bekliyor.
Eğer beslenmezse fazla ömrü görünmüyor.
O arada bir canlanması ölüme yakın olduğunun habercisi.

Evet ben de merak ettim. Insallah iyidir.

Geri