2 haftalık yavru muhabbet kuşlarımda bi’ sorun var

yusufal

Yeni Üye
Merhaba, biz dün kuşlarımızı hava sıcak diye balkona çıkardık. Sonra hava soğuyunca tekrar kafesi yerine koyduk. Bir kaç saat sonra yavru muhabbet kuşlarını kontrol etmek için yuvanın kapağını açtım, 1 tanesi maalesef yerde dümdüz yatıyordu ve vücudu çok soğuktu, yani ölmüştü. Kursağı bomboş o yüzden ölmüştür diye diğerlerinin ölmemesi için mama yaptık ve yedirdik. Şuanda 1 tane yavru surekli olduğu yerde duruyor, diğeri ise kafasını sürekli bi yerlere vuruyor ve ötüyor. Bunların olma sebebi sıcaktan ve aç kalmasından olabilir mi lütfen yardım edin .(

Eklemeyi unutmuşum sürekli kanatları titriyor ve annesi yanlarına nadiren gidiyor.

Sıcak havalarda yuvalığın içi dış sıcaklıktan daha sıcak olur ve bu sebeple de yazın üretim tavsiye edilmez. Değişken sabit olmayan havaya maruz kalmaları da büyük problem. Kuş bakmasını bilmiyor musunuz?

Annesi yedirmiyor diye amatör bi şekilde şırınga aparatı ile mama vermeye çalıştık bir tanesini doyurduk, diğer yavrunun ise tok olduğunu ve annesinin yedirdiğini söylememe rağmen arkadaş ısrar etti ve mamayı verirken maalesef soluk borusuna gitti ne yapacağımızı bilemedik maalesef kurtaramadık 😢 Boşu boşuna bir can gitti

Annesi yedirmiyor diye amatör bi şekilde şırınga aparatı ile mama vermeye çalıştık bir tanesini doyurduk, diğer yavrunun ise tok olduğunu ve annesinin yedirdiğini söylememe rağmen arkadaş ısrar etti ve mamayı verirken maalesef soluk borusuna gitti ne yapacağımızı bilemedik maalesef kurtaramadık 😢 Boşu boşuna bir can gitti

Üzüldüm. Video falan izlemedi mi beslemeyle ilgili?

Şuan da mama yedirdiğimiz yavru kesinlikle ayağa kalkamıyor, tüyleri çıkmıyor, yuvaya baktığımda annesinin yanında olmadığını gördüm, vücuduna dokunduğumda ise buz gibiydi. Ayağa kesinlikle kalkamıyor, kafasını anormal bi şekilde yere vurup duruyor ve sürekli kanatlarını çırpıyor ve annesi beslemiyor, eğer bu yavru da ölürse toplamda 4 tane yavrumun ölümünü görmüş olacağım .(

Madem bu kadar sorunlar yaşadınız ve kuş kaybettiniz neden kalan kuşları bir veterinere götürmüyorsunuz? Neyi beklediğinizi gerçekten anlayamadım.

Madem bu kadar sorunlar yaşadınız ve kuş kaybettiniz neden kalan kuşları bir veterinere götürmüyorsunuz? Neyi beklediğinizi gerçekten anlayamadım.
Annesi beslemiyor, mama yedirmeye çalıştık şimdi hiçbir şekilde yemiyor, kafasına vuruyor annesi surekli, veterinere gotursek 1 kere mama verecek sonra bırakacak

Annesi beslemiyor, mama yedirmeye çalıştık şimdi hiçbir şekilde yemiyor, kafasına vuruyor annesi surekli, veterinere gotursek 1 kere mama verecek sonra bırakacak
Böyle bir durumda anneyi ayıracaksınız ki yavruya zarar vermesin. Ayrıca veteriner hekime tedavi için gidiniz kuşu kaybetmeden evvel. Veteriner kanatlı hekimi olmali.

Böyle bir durumda anneyi ayıracaksınız ki yavruya zarar vermesin. Ayrıca veteriner hekime tedavi için gidiniz kuşu kaybetmeden evvel. Veteriner kanatlı hekimi olmali.

Kuş hiç iştahlı değildi mama veya yem yemiyordu zorla yedirmeye çalıştığımızda bile yemiyordu, diğeri gibi mama yedirmeye çalışırken yanlış yere sokup öleceğini düşündüğümüz için yediremedik. Yakınımızda hiçbir veteriner yok, arabamızda yok ve tanıdığımız ve arabası olan çok kişi de yok. Maalesef gitme şansımız yoktu ve kuşumuzu kaybettik 🥲 Allahıma şükürler olsun son kalan yavru sağlıklı, ama 4 tane kardeşinin ölümünü gördüğü için psikolojik anlamda iyi olduğunu zannetmiyorum….

5 ay önce çiftleştikleri zaman yavruları gayette sağlıklıydı, şuanda sağlıklılar. Bu sefer de sağlıklı olacaklarını düşündük, çok dikkatsiz ve nasıl besleyeceğimizi bilmediğimiz için böyle olacağını tahmin edemedik.

Geri