2 haftalık Yavru bir muhabbet kuşuna nasıl bakmalıyım?

Simgemsi

Yeni Üye
Merhaba. Kendi kuşum öldükten sonra yeni bir karar alıp, yeni bir kuş almak benim için çok zor oldu.

Tanıdık kişiden aldım bugün. Üreticiden değil.
Daha 2 hafta kadar önce çıkmışlar yumurtadan.
Annesi babası bakmıyor diye almışlar yuvadan, 2 gün olmuş yuvadan çıkalı. Bir tane Yavru muhabbet kuşu.

Ama tam bir bebek. Ve ona nasıl bakmam gerektiğini bilmiyorum. Yem kirmasini biliyor mu onu da bilmiyorum.

2 ve 2+ haftalık Yavru muhabbet kuşuna nasıl bakmalıyım ?

Nasıl yem vermeli, nasıl alıştırmali, neler yapmalıyım?

Keşke almak için yem kırmaya başlamasını bekleseydiniz. Neysa madem almışsınız. Yarın yumurta haşlayın yumurta suyu kaynamaya başladıktan 7 dakka sonra onun istediği kıvamda pişmiş demektir. Kafesinde ızgara ve tünek olmasın. tabana az miktar yem serpiştirin. Sonra haşladığınız yumurtadan bir miktar serpiştirin hem sarısından hem beyazından.Yeni geldiği için bir süre yemeyi reddedebilir. yarın öğleden sonraya kadar biraz da olsa yerse şanslısınız. Gerisi gelecektir. Yemezse Elle besleme maması ve elle besleme aparatı alıp siz beslemek zorunda kalacaksınız bir süre. Ama yarın akşama kadar elle besleme maması vermeyin. Kendiliğinden yemesi için ona şans verin. Çünkü elle beslemek kolay değil.

Geri