2 aylık kuşun yumurtlaması

lorcugamer

Yeni Üye
Bugün farkettim kuşlardan birisi yumurtlamış kafeste 6 tane muhabbet var hepsi ortalama 1.5-2 aylık. Yumurtlayan kuşun mavi olduğunu düşünüyorum hemen ayırmalımıyım?

Hemen ayırma üzülür bekle biraz kalsın bırak annesi baksın

Erken yumurtlamış. Fazla kuvvetli mi bakıyorsunuz kuşlara. Aylık besleme şeklinizi yazar mısınız

Akıllı yemliklerine yaklaşık 1 kaşık nijer tohumu haftada 1-2 kere, haftalık 2 kere sağlık tohumlarından veriyorum ve golden wings yem veriyorum.
Birkaç gün önce kontrol etmiştim kuşu çünki agresif davranıyordu poposundan anladım yumurtladıgını ama kafesi kontrol etmedim bugün altlarına peçete koyarken gördüm kırık haldeydi.

Nijer oranını azaltın. Probiyotik takviyesi ve multi vitamin takviyesi yapın. Kuş 5 aylıktan büyük olabilir. emin misiniz 5 aylık olduğundan ?

Ayrı kafes her zaman daha iyi olur tabi. Eğer yavru istiyorsanız eş alın veya eş olduğu erkek varsa onla beraber bir kafese koyun.

Teşekkür ederim yardımınız için. Son sorum yumurtaladıgı çiftleşme yumurtasımı yoksa kızgınlıktanmı yaptı
Evet dişi kuşlar kızıştığında çiftleşme olsa da olmasa da hatta erkek sesi bile duymamış olsa yine yumurtlarlar. Buna kızgınlık yumurtası deniyor. Ama normal yumurtadan tek farkı dölsüz olması.

Geri