2 aydır bitmeyen kusma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Büsra.k
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Büsra.k

Yeni Üye
Selamlar. Bir kac kez baslik actim konuyla alakali bir cok kez cevapta aldim. Fakat sorunumu cozemedim ve suan corona sebebiyle veterinere gidemiyorum. Eger tecrubeli bilirkisiler yazabilirse gercekten cok sevinirim. Evde 3 kusumuz var dişi olan 1aydan fazladir kusuyor. Veterinere gotursum diski tahlili ve rontgen cekildi. Karacigerde yaglanma baslangici ve bagirsakta seyrek kalinlasma goruldu diskida parazit yok. Doktor kusmasi icin herhangi bir teshis veya fikirde bulunmadi. Baytril kullan dedi kullandim daha sonrasinda fungostatin kullandim 10 gun kadar ayni surecte probiyotik ve vitaminde kullandim. Ama malesef fayda saglamadi. Ardindan biteral kullandim 1 hafta suluguna kattim. Sularina onceden de sirke koyardim 10 gunde bir kac damla önlem amacli. Bu surecte sirkeyi de denedim. Ara verip sadece saf su da verdim ama malesef durum degismiyor baslarda asiri kusuyordu günde 3 4 kere ve cok tüy döküyordu. Hala tüy dökümünde ama daha az. Hareketleri ilk kusmaya basladigi zamana gore iyi kabarik uyukluyor ama oynuyor ucuyor da. Zayiflama yok Istahi da cok acildi. Diskisi genel olarak koyu yesil. Kusmasi şu şekilde öğürme hareketi yaparak kafasini saga sola sallayip salyali yem taneleri kusuyor ve salyasi kokuyor. Cok uzuluyorum ve suanda hicbir sey yapamiyorum.. lutfen lutfen yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Agzini koklamadim ama salyasi boyle ekşi bir koku. Şuan dıskı atamiyorum geç saat oldugu icin uyuyor bebeklerim. Yarin gonderirim. Genelde koyu yeşil dışkısı ama normalde diskili yor kıvamı normal

Kustuktan sonra biraz durgunlasiyor bir süre ama daha sonra canlaniyor uçuyor dolasiyor. Bazen de uyukluyor. Yemini suyunu iciyor hatta istahi cok artti normalde cok cok az yem yerdi simdi surekli yiyor.

Agzini koklamadim ama salyasi boyle ekşi bir koku. Şuan dıskı atamiyorum geç saat oldugu icin uyuyor bebeklerim. Yarin gonderirim. Genelde koyu yeşil dışkısı ama normalde diskili yor kıvamı normal
Kursak mantarı olabilir. Dışkı fotoğrafı atarsınız yarın.

Baytril, fungostatin ve biteral kullanmışsın sorun düzelmemiş anladığım kadarıyla. Dışkı fotoğraflarını bir ekleyin duruma bakalım. Kafeste kuş kumu varsa çıkarın kullanmayın. Aynı şekilde mineral blok, ballı kraker, alçı gaga taşı gibi şeyler varsa bunlarıda kullanmayın.

Ve kullandığınız yem markasını yazın. Marka kullanmıyorsanız yemin fotoğrafını ekleyin...

evet bu ilaclari kullandim ama gecmedi. Duzelir gibi oluyor ama yinede kusuyor. Versele laga kullaniyorum yem olarak. Kus kumu mineral blok falan kullanmaz ama kalamar kemigiyle cok oynuyor kemirip kemirip atar hep.

Ayrica kuşun ayaklari genelde hep soguk. Oda gayet sicak diger kuslarin ayaklari da sicak hep.

Ayrica kuşun ayaklari genelde hep soguk. Oda gayet sicak diger kuslarin ayaklari da sicak hep.
Soğukluk hakkında benim düşüncem ayağı soğuk olan kuşu salıp uçurduğunuzda ayağı hemen ısınıyor pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. Koksidiyoz düşünüyorum ama bugün birazdan dışkı fotoğrafı atın tekrardan güncel dışkı fotoğrafı tekrardan bakayım.

Güncel diskilari bu sekilde.
IMG-20200325-WA0039.jpeg

Geri