13 günlük yavru

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan pikican
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

pikican

Meraklı Üye
iyiakşamlar yuvadaki 3 yavrumuzdan en büyüğü 13 günlük olan yavrumuz öldü baktığımda kursağı boştu ama anne ve baba sürekli yuvalığa girip besliyorlardı anlayamadık diğer yavrulara baktım kursakları sarı ve dolu görünüyor bu kadar büyüdükten sonra neden ölür diğer yavrular için de böyle bir durum olabilir mi?

Hastalanmistir yem isteyecek hali kalmadığı için anne beslememistir.

Hastalanmistir yem isteyecek hali kalmadığı için anne beslememistir.
ben de öyle düşündüm aslında yuvalığı falan tertemiz daha yeni alınmıştı..dün dikkatimi çekti normalde ayaklarının üstünde durmaya çalıştıkları halde bu yavru yatıyordu ayağının morluğu dikkatimi çekti sonra tekrar baktım biraz zaman geçince,kalkmış ayaklarının üstünde duruyordu iyidir heralde dedim bu sabah ölü bulduk..diğer yavruların kursakları sarı ve biraz şiş ama tam dolu mu emin değilim önden bakınca dolu gibi ama arkasından bakınca sanki biraz hava varmış üst kısmı boş gibi duruyor anne babanın beslediğini de görüyoruz ellemek istemiyoruz..sizce ne yapmalıyız?

ben de öyle düşündüm aslında yuvalığı falan tertemiz daha yeni alınmıştı..dün dikkatimi çekti normalde ayaklarının üstünde durmaya çalıştıkları halde bu yavru yatıyordu ayağının morluğu dikkatimi çekti sonra tekrar baktım biraz zaman geçince,kalkmış ayaklarının üstünde duruyordu iyidir heralde dedim bu sabah ölü bulduk..diğer yavruların kursakları sarı ve biraz şiş ama tam dolu mu emin değilim önden bakınca dolu gibi ama arkasından bakınca sanki biraz hava varmış üst kısmı boş gibi duruyor anne babanın beslediğini de görüyoruz ellemek istemiyoruz..sizce ne yapmalıyız?
Bidakine halsız yavru görürseniz elle besleyin bence. cnku anne mama vermiyor yem istemeyen kuşa. Yuvalik kontrolünde ilk bakilacak şey diğer yavrulara göre halsız biri var mı kabızlık şişkinlik buna benzer şeyleri erken fark etmek. Başınız sağolsun inşallah diğer yavrular sağlıklı büyürler şuan ellemeyin beslenme sesleri geliyorsa. Halsız kus varsa mudahele edersiniz fazla rahatsız etmeyin günde 2 kontrol yeterli

çok teşekkür ederiz inşallah diğerleri büyürler yaşarlar

Geri