1 haftadır anormal davranışlar

RoomOfAngel

Yeni Üye
3 yaşında erkek muhabbet kuşum var. 1 hafta öncesine kadar günde 8 9 kere dışarı çıkmak için evi sesiyle inleten , kafesteykende sürekli olarak konuşan kuş şimdilerde konuşmayı %90 oranında bıraktı.Günde 1 2 kere sadece çıkıyor. İştahında azalma yok meyvesini yemini yiyor. Aynasına doğru kusup , yemi gagasının içine çıkarıp geri yeme alışkanlığını çoğalttı (Ağzından dışarı yem çıkarmıyor). Bize karşı ilgiside azaldı. Birde bugun diğer günlere nazaran daha çok kaşınıyor. Aşağıda kuşun birde dışkısının fotoğraflarını koyucam. İlk 2 dışkısı normaldı. Uçup yorulduktan sonra cıvık yaptı. Birde son olarak fazla uyumaya başladı. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Hiç bilgisi ya da önerisi olan yok mu. Kuş hasta mı depresyonda mı şaşırdım kaldım

Muhtemelen aynadaki yansımayı başka bir kuş sanmış ve ona odaklanmıştır. Yem kusarak görüntüye kur yapıyor da olabilir. Aynayı çıkarmayı deneyin isterseniz.

Karnıyla poposunun arasındaki bölgede şişlik var. 2 gündür farkediyordum bugün emin oldum. Sık sık arka ayağıyla poposunu kaşıyor. Dışkısı normal hatta biraz kuru olabilir çünkü poposuna yapışıyor. Dediğim bölgenin resmini çektim atıyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz @Recai

Hiçbir fikrim yok, tecrübeli veya veteriner arkadaşların bakması lazım.

Kuşun anüsüne dışkı yapışıyor ise kabız olmuştur. Bugün salatalık ve marul verin az miktar ve de probiyotik kullanın düzenli.

Fotoğraflar açılmıyor tekrar yüklermisiniz. Kuşun fotoğrafınıda yükleyin..

Kuşun anüsüne dışkı yapışıyor ise kabız olmuştur. Bugün salatalık ve marul verin az miktar ve de probiyotik kullanın düzenli.

Fotoğraflar açılmıyor tekrar yüklermisiniz. Kuşun fotoğrafınıda yükleyin..
Bende resimler görünüyor tekrar yüklüyorum. 1 haftadan fazladır böyle. Hiç konuşmuyor artık.Dışarı çıkınca hemen yorulup kafese giriyor

Bende resimler görünüyor tekrar yüklüyorum. 1 haftadan fazladır böyle. Hiç konuşmuyor artık.Dışarı çıkınca hemen yorulup kafese giriyor

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım dışkılara.

Dediğim gibi bugün marul ve salatalık ver az miktar. 2 gün üstüste de probiyotik verin.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım dışkılara.

Dediğim gibi bugün marul ve salatalık ver az miktar. 2 gün üstüste de probiyotik verin.
Peçete koydurmaz inip hemen yer peçeteyi. Dışarı çıkartıp yaptığı yerleri çekeyim. Probiyotik derken nedir nasıl kullanayım açıklayabilir misiniz. Teşekkür ederim bu arada

Peçete koydurmaz inip hemen yer peçeteyi. Dışarı çıkartıp yaptığı yerleri çekeyim. Probiyotik derken nedir nasıl kullanayım açıklayabilir misiniz. Teşekkür ederim bu arada
Probiyotik, bağırsak florasını düzenler. Yararlı olan bakterilerin sayısını arttırır. Probiactibird alıp kullanabilirsiniz.

Probiyotik, bağırsak florasını düzenler. Yararlı olan bakterilerin sayısını arttırır. Probiactibird alıp kullanabilirsiniz.

Bu dediğiniz probiyotiği eczanelerde bulabiliriz dimi. 1 haftadır olan halsizliği bu yüzden midir. Konuşmayı bırakması ilgisizliği bunların sebebi bağırsak problemi mi?

Bu dediğiniz probiyotiği eczanelerde bulabiliriz dimi. 1 haftadır olan halsizliği bu yüzden midir. Konuşmayı bırakması ilgisizliği bunların sebebi bağırsak problemi mi?
Hayır, İnternetten sipariş edebilirsiniz.

Hayır, İnternetten sipariş edebilirsiniz.
Ben şimdi baktım internetten aldığımda eve gelmesi 3 4 günü bulucak. Pet shoptan yarın temin etsem güvenilir olur mu. Biriside laktozsuz kefiri suyuna damlatın yazdı. Bu probiyotik gelene kadar kefir için ne düşünüyosunuz?

Ben şimdi baktım internetten aldığımda eve gelmesi 3 4 günü bulucak. Pet shoptan yarın temin etsem güvenilir olur mu. Biriside laktozsuz kefiri suyuna damlatın yazdı. Bu probiyotik gelene kadar kefir için ne düşünüyosunuz?
Laktozsuz kefir de kullanabilirsiniz.

Bugün söylediğiniz probiyotiği aldım.Şimdide sürekli poposunu kaşıyor hem ağzıyla hem ayağıyla. Herhangi bir krem ya da vazelin fln sürmem gerekiyor mu

Bugün söylediğiniz probiyotiği aldım.Şimdide sürekli poposunu kaşıyor hem ağzıyla hem ayağıyla. Herhangi bir krem ya da vazelin fln sürmem gerekiyor mu
Dışkılar yapıştığı için kaşıması normal.

Geri