1 aylık kuşumun poposundaki lekeler?

edasrngul

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Şimdi fotoğraflarını attığım kuşum min 35 günlük ama baba kuş rahat bırakmadığı için biraz erken ayırmak zorunda kaşdıö yuvadan. Hareketlerinde pek problem yok gibi. Kafesten çıkmak için can atıyor elimede alıştı. Fakat buna rağmen hep bi kabarık duruyor. Hasta mı yoksa tipi mi böyle çözemedim. Poposunda da hep dışkı izi var. Bir kez vitamin verdim ben sadece. Bi yardımcı olabilirseniz sevinirim.
6c65d865c1e3361e7df65551958f6472.jpg
9924eea926656b37052e66086d441853.jpg
3579e8343f418d94bf077657394b6b99.jpg
95908f84bc1e43824360de4381f114a6.jpg

Kuş ishal gibi duruyor, dışkı resmi paylaşırsnaız daha iyi sonuç verebiliriz inşe'Allah.
Ancak ishal ise FLAGLY oral süspansiyon alın eczaneden, damlalık da alın. 5 damla kadar çeyrek suluğa damlatın ve gagadan da sabah akşam 1 damla. Tedavi 4 gün sürecek. Akabininde 3 gün multivitamin, 3 günde probiyoik tedavisi uygulayın. Sonra tekrar 3 gün multivitamin.

Evet, ishal. Aynen dediğim tedaviyi derhal sabah uygulamaya başlayın. Bugün geçici olarak gagadan elma sirkesi verip destekleyebilirsiniz, gagadan veremiyor iseniz tedaviye kadar suyuna ekleyin.

şimdi gagadan verdim çok az. Hep kabarık hep top gibi duruyor. Yarın başlıcam o halde hemen. Kötü bir şey olmaz değil mi :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tadir Allah'ın, bilemeyiz. Düzelecektir inşe'Allah, ömrü varsa yaşayacaktır. Ölüm bizler için var olduğu kadar, onlar içinde vardır bu da bir gerçek ancak merak etmeyin. Ben toparlayacağına inanıyorum. Bu arada söylemeyi unutmuşum, suyunu günlük tazeleyerek bu uygulamaları yapın.

Tamamdır. Çok teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2 kuş mu var? Bunu şimdi gördüm. Çiftleri de ayırmalısınız, birarada durmamalılar. Temiz kafese yanında kuşu alın, bu kafesi de dezenfekte edin. Hasta olmayan kuşunuza 3 gün elma sirkesi verin su ile, arkasından 3 gün multivitamin arkasından 3 günde probiyotik, sonraki günlerde de bir yem takviyesi edinn kullanın. VİTALİS gibi NEKTON S gibi, OMNİ-VİT gibi vs. Bunu kuşlarınıza uygulayabilirsiniz normal zamanlarda da. Yine arada bir probiyotik de uygulayın arada elma sirkesi vs, destek olun.

Probiyotik uygulamasını yakaşık bir çay kaşığı kuru mayayı sularına ekleyerek uygulayabilirsiniz. Her uygulama için sularını günlük değiştirin, ki normlalde de bunu adet edinirseniz zorlanmazsınız ve sanırım zaten öylesiniz.

2 kuş mu var? Bunu şimdi gördüm. Çiftleri de ayırmalısınız, birarada durmamalılar. Temiz kafese yanında kuşu alın, bu kafesi de dezenfekte edin. Hasta olmayan kuşunuza 3 gün elma sirkesi verin su ile, arkasından 3 gün multivitamin arkasından 3 günde probiyotik, sonraki günlerde de bir yem takviyesi edinn kullanın. VİTALİS gibi NEKTON S gibi, OMNİ-VİT gibi vs. Bunu kuşlarınıza uygulayabilirsiniz normal zamanlarda da. Yine arada bir probiyotik de uygulayın arada elma sirkesi vs, destek olun.

Probiyotik uygulamasını yakaşık bir çay kaşığı kuru mayayı sularına ekleyerek uygulayabilirsiniz. Her uygulama için sularını günlük değiştirin, ki normlalde de bunu adet edinirseniz zorlanmazsınız ve sanırım zaten öylesiniz.

Aynen o konuda bi sıkıntım yok. 3 kuş var kafeste yavrular işte yuvadan alalı fazla olmadı. Diğer ikisi gayet normal şuanda ama yarın düşüneceğim bi şeyler.

Diğer ikisine dediğimi yapın elma sirkesi-probiyotik-multivitamin vs., ancak hasta olana muhakkak tedavi şart ve kafesleri yine muhakkak diyorum ayırın.

Diğer ikisine dediğimi yapın elma sirkesi-probiyotik-multivitamin vs., ancak hasta olana muhakkak tedavi şart ve kafesleri yine muhakkak diyorum ayırın.

Lütfen yardım eder misiniz? Diğer kuşumun sırtında bi yara farkettim! Neden oldu bilmiyorum. Eve geldiğimde gördüm. Diğeriyle kavga etmiş olabilirler belki. Ne yapmalıyım?
30cde89babadb272c6e0a53d9f021e50.jpg

Kuşlarınızı ayırın, teramcyn merhem sürün belli ki kavga etmişler. Bu dediğim merhem mikrop kapmasını önleyecektir, antibakteriyeldir. Günlük düzenli bir şekilde yara iyileşene kadar kullanabilirsiniz.

Kuşlarınızı ayırın, teramcyn merhem sürün belli ki kavga etmişler. Bu dediğim merhem mikrop kapmasını önleyecektir, antibakteriyeldir. Günlük düzenli bir şekilde yara iyileşene kadar kullanabilirsiniz.

Hay allahım ya biri hasta biri yaralı kafayı yicem [emoji1] çok teşekkür ederim.

Merhaba, Buraya attığım kuşum dün gece öldü. Çok üzgünüm gerçekten. Diğer yaralı kuşumda da ishal mi başlamıi sizce? Bu arada kuşları ayırdım.
496745bd277b1b97af8ddbc3ff5de60b.jpg

Kuş ishal gibi duruyor, dışkı resmi paylaşırsnaız daha iyi sonuç verebiliriz inşe'Allah.
Ancak ishal ise FLAGLY oral süspansiyon alın eczaneden, damlalık da alın. 5 damla kadar çeyrek suluğa damlatın ve gagadan da sabah akşam 1 damla. Tedavi 4 gün sürecek. Akabininde 3 gün multivitamin, 3 günde probiyoik tedavisi uygulayın. Sonra tekrar 3 gün multivitamin.
nezleye karşı öneriniz nedir ?

Hangisi öldü? İshal olan mı, yaralı olan mı? Kuşlarınızı tedavi yaparken ayırmanız gerekir, yoksa hastalıklar bulaşıcı olabilir. Ayırdınız mı? Bu kuşunuzda da ishal başlangıcı görülüyor olabilir dışkıya baktığım zaman, çok fazla meyve vs ishal yapabilir. Onun haricinde normal beslendi ise daha başta ise gagadan bir elma sirkesi damlatın. Suyuna da elma sirkesi ekleyin. Verdikten bir süre sonra ilk yaptığı dışkıyı kontrol edin, düzelme yoksa FLAGY oral süspansiyon alın, 4 gün boyunca kullanın. Çeyrek suluğa 5 damla kadar ekleyin. Sabah akşam gagadan da 1 damla damlatın. Arkasından 3 gün multivitamin, 3 gün probiyotik, 3 günde tekrar multivitamin. Bu uygulamaları yaparken sularını günlük olarak tazeleyin.

nezleye karşı öneriniz nedir ?
Ciddi değilse, elma sirkesi ile kurtulabilirsiniz. Gagadan saah akşam elma sirkesi damlatın, suyuna da ekleyin, suyunu gnlük tazeleyin. 3-4 gün uygulayın. Arkasından multivitamin ve probiyotik de uygulayın. En önemlisi kuşunuzu sıcak tutun.

Bunun haricinde neoteramcyn temin edip kullanabilirsiniz. Bu ürünü bulamazsanız ve yahut da hala geçmemiş bir problem varsa solumun yolu için BAYTRİL alıp kullanabilirsniz.

Ciddi değilse, elma sirkesi ile kurtulabilirsiniz. Gagadan saah akşam elma sirkesi damlatın, suyuna da ekleyin, suyunu gnlük tazeleyin. 3-4 gün uygulayın. Arkasından multivitamin ve probiyotik de uygulayın. En önemlisi kuşunuzu sıcak tutun.

Bunun haricinde neoteramcyn temin edip kullanabilirsiniz. Bu ürünü bulamazsanız ve yahut da hala geçmemiş bir problem varsa solumun yolu için BAYTRİL alıp kullanabilirsniz.
çok teşekkürler üstad

Geri