Şu hale gelmesi normal midir

avokadolubirisi12

Yeni Üye
Merhabalar kuşum yaklaşık 2 haftadır tüy döküyor ama tüy döküm videolarında ya da çevremde şu kadar göz çevresi açıklığı ve tüy düzensizliği hiç görmedim. Acaba tüy dökümü değil de başka bir hastalık mı taşıyor?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230704_213827.jpg
    Screenshot_20230704_213827.jpg
    713.1 KB · Görüntüleme: 24
  • 20230630_203521-01.jpeg
    20230630_203521-01.jpeg
    791.2 KB · Görüntüleme: 24
Bazı tüy dönemleri daha yoğun geçebiliyor genelde yılda iki defa böyle olur , öbür dökümler daha az olur. Bu dönemde bt amin forte temin edebilirseniz kuşunuz için çok faydalı olacaktır. Fazla yulaf olmasın yeminde de

Bazı tüy dönemleri daha yoğun geçebiliyor genelde yılda iki defa böyle olur , öbür dökümler daha az olur. Bu dönemde bt amin forte temin edebilirseniz kuşunuz için çok faydalı olacaktır. Fazla yulaf olmasın yeminde de
Öncelikle cevabınız için teşekkür edrerim. Bahsettiğiniz vitamini haftada 2 kere veriyorum keza yulaf da öyle şu an durumu ekteki fotoğraftan daha iyi görünüyor lakin göz çevresi özellikle kulak kısmında bi ilerleme olmuyor

Bağışıklığını güçlü tutacak c vitamini içeren sebzelerle destekleyebilirsiniz. Benim kuşum da bahardan yaza geçişte böyle ağır geçiriyor tüy dönemini. Biraz zaman alıyor ama düzeliyor . Hava müsait olduğu zamanlarda banyo yapmasını sağlayabilirsiniz ya da siz spreyle nemlendirin tüylerini çıkmasına yardımlı olur

Bağışıklığını güçlü tutacak c vitamini içeren sebzelerle destekleyebilirsiniz. Benim kuşum da bahardan yaza geçişte böyle ağır geçiriyor tüy dönemini. Biraz zaman alıyor ama düzeliyor . Hava müsait olduğu zamanlarda banyo yapmasını sağlayabilirsiniz ya da siz spreyle nemlendirin tüylerini çıkmasına yardımlı olur
C vitamini tavsiyesini uygulayacağım teşekkürler🙏🏻💘 direkt yüzüne su değmesi kuş için zararlı olmaz mı? Ben banyoluk koyuyorum içine girip göğüs kuyruk tüylerini ıslatıyor ama yıkanmayı bilmediği için de fazlası olmuyor benim içimden de zorlamak gelmiyor

Daha önce içerisine herhangi bir şey konulmamış boş sprey şişesine ılık su doldurarak hafifçe spreyleme yapabilirsiniz, sırılsıklam yapmadıkça sorun olmaz havalar da sıcak zaten ama siz bilirsiniz tabi ki. Alışkın değilse hoşuna gitmeyebilir belki kuşunuzun 🌸

Daha önce içerisine herhangi bir şey konulmamış boş sprey şişesine ılık su doldurarak hafifçe spreyleme yapabilirsiniz, sırılsıklam yapmadıkça sorun olmaz havalar da sıcak zaten ama siz bilirsiniz tabi ki. Alışkın değilse hoşuna gitmeyebilir belki kuşunuzun 🌸
Denemiştim ama kanatları ıslanmıyor spreyle yavaş yavaş sıkınca. Girip kendinin yapması lazım ama yıkanmayı bilmediği için bir şey yapamıyor. Sadece göz çevresinin bu denli açılması endişelendirdi

Geri