Şişlik

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Hyvnsvr1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hyvnsvr1

Yeni Üye
Karnının alt kısmında bir şişlik var gibi bana mı öyle geldi bilmiyorum yaklaşık bir aya yakındır da ishal anlayan arkadaşlardan lütfen yardım bekliyorum

Ekli dosyalar

• 895DE786-7D0C-4C13-8814-7F94E8B69AC0.jpeg
    895DE786-7D0C-4C13-8814-7F94E8B69AC0.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 36
Dişi değilse röntgen çektirmek gerekiyor tümör olabilir. Ve kuşun dışkısınıda eklersen bakalım.

Ekledim bu sıra çok kaşınıyor yıkanmaktan hiç hoşlanmasa da biraz su serperek ıslattım rahatlasın diye (faydası olmadı) o sıra fark ettim ama tüyleri kuruyunca normal gibi durdu yani önceden de var mıydı bilmiyorum ishal ve halsizliği de var tüylerini çok kabartıp kaşınırken bazı bölgelerinde tüyleri gitmiş dışkıyı kuyruğunu sallayarak yapıyor kuşumuz 5,5 yaşında endişeliyiz

Diğer konuya eklediğin resime baktım bu kuş dişi olabilir. Ve poposundaki şişlik yumurta şişliği olabilir. Kuşu eline al o şiş olan bölgeyi elinle kontrol et yumurta varsa hissedersin. Ve yumurta var ise yumurtlaması gerekiyor eğer bir kaç güne yumurtlayamaz ise elle müdahale lazım yumurtayı çıkarmak için. Muhabbet kuşlarında yumurta sıkışması diye arat youtube ta videolar var oradan bilgi edinebilirsin.

Dışkılarıda iyi değil aslında bir kuş veterinerine gitseniz daha iyi olur, hem şişlik konusunda yumurtamı yoksa başka bişeymi kontrol eder hemde hastalığı var ise ilaç yazar.

Diğer konuya eklediğin resime baktım bu kuş dişi olabilir. Ve poposundaki şişlik yumurta şişliği olabilir. Kuşu eline al o şiş olan bölgeyi elinle kontrol et yumurta varsa hissedersin. Ve yumurta var ise yumurtlaması gerekiyor eğer bir kaç güne yumurtlayamaz ise elle müdahale lazım yumurtayı çıkarmak için. Muhabbet kuşlarında yumurta sıkışması diye arat youtube ta videolar var oradan bilgi edinebilirsin.

Dışkılarıda iyi değil aslında bir kuş veterinerine gitseniz daha iyi olur, hem şişlik konusunda yumurtamı yoksa başka bişeymi kontrol eder hemde hastalığı var ise ilaç yazar.
Evet haklısınız o kadar saldırgan ki elime alıp bakamıyorum kendini sağa sola atıyor kafeste demirlere yapışıyor ve bırakmıyor ne yapacağımı şaşırdım kendisi biraz zor bir kuş bir de bu kuş 5,5 neredeyse 6 yaşında ilk defa böyle oldu dişiyse önceden de yumurtlaması gerekmez miydi

Kontrol ettim yumurta yok ama o bölgede hafif bir şişlik ve sanki içinde apse varmış gibi bir yumuşaklık var

İki gündür veterinere gidiyorum ilki uzmanlığı olmadığı için kanatlı hayvanlara bakan bir kişiye yönlendirdi o da pek bilgili değildi dışkısının normal olduğunu ancak karnındaki şişliğin ne olduğunu anlamak için röntgen çekilmesi gerektiğini söyledi yağ bezesi de olabilir tümör de bilemeyiz ama burada müdahale edecek donanım yok dedi olsa da pek güvenemezdim çok tecrübesiz duruyordu ismini hatırlamadığı bir kuş kliniği olduğunu orada işlemleri yaptırırsam daha iyi olacağını söyleyerek beni yolladı İstanbul’da özellikle kuşlarla ilgilenenen başarılı bir klinik var mı

Geri