İshal

kubralkis

Meraklı Üye
2 gün önce konu açtım fakat kimse ilgilenmedi. Kuşum ishal, dışkısı bildiğimiz su gibi. Yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20180107_163254.jpg
    IMG_20180107_163254.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 27
İki gündür bekliyorum cidden bir cevap verseniz artık

Hocam merhaba, ben de yeni araştıran öğrenen birisiyim. yeni aldığım kuşum ishaldi. Tüm yemlerini alarak dal darını ufalayarak yemlikleri doldurdum ki yağsız ve doğal olduğu için. Ek olarak ilk 3 gün 8 damla olmak üzere sera diropur w ilacı verdim ve suyu her gün değiştirdim. Sonraki günler devam ederse 5-4-3-2-1 damla gibi azaltarak vermek gerekli. Üstatlar da yönlendirecektir.

Merhaba, burda dal darı bulmam pek mümkün değil köy olduğu için. İlaç ne ilacı tam olarak söyler misiniz?

Vilmectin damlatın ense derisine. 7 gün arayla 3 seans şeklinde ayrıca probiyotik verin. 4 gün içinde düzelme olmazsa yazın.

Başlamışsanız kesmeyin. 4 gün verin. Ne oranda veriyorsunuz ?? Ve dışkıda değişiklik var mı ?

Hayır pek değişmedi, ilk geldiğinde sadece sıvıydı hatta direk fışkırıyordu o derece şu an da öyle fışkırmıyor ama su gibi çıkıyor

Dediğim gibi vilmectin tedavisi yapın. Ama tetrayı da kesmeyin. 4 gün devam edin. Vilmectin yerine sitiraks da kullanabilirsiniz.

Benim de dişi kuşum 3 gündür ishal 2 gündür sadece dal darı prinç suyu verdim, su gibiydi ama biraz toparlandı. Tam olarak geçmedi hala ishal devam ediyor, poposu ıslak. Hangi ilacı kullanmam gerekiyor, yanlış tedavi uygulamak istemiyorum.

(39915) P_20180107_182222.jpg

(39917) P_20180107_185915.jpg

Benim de dişi kuşum 3 gündür ishal 2 gündür sadece dal darı prinç suyu verdim, su gibiydi ama biraz toparlandı. Tam olarak geçmedi hala ishal devam ediyor, poposu ıslak. Hangi ilacı kullanmam gerekiyor, yanlış tedavi uygulamak istemiyorum
Kötü görünüyor:( umarım toparlar

Yarın aspur alırım, çayı hemen suluğa ekliyorum, umarım faydası olur

Çay idrar sökücü özelliğe sahiptir, vermeyin. Zaten hayvan yeterince sıvı kaybediyor. Veterinerden veya petshoptan probiyotik alıp suyuna katarak kullanın. Eczaneden Sitraks şurup veya Andazol süspansiyon alıp suluğuna birkaç damla katın. İki gün üst üste, 12 saatte bir suyu yenileyerek kullanın. Düzelme olmazsa yazın.

Son düzenleme:
Aksam suluğuna 2 şer damla eklerim, inşallah bir an önce toparlanır.

(39925) P_20180107_222546_0.jpg

Dediğim gibi vilmectin tedavisi yapın. Ama tetrayı da kesmeyin. 4 gün devam edin. Vilmectin yerine sitiraks da kullanabilirsiniz.
Selçuk Bey birazdan sitraks alacağım eczaneden. Baktım iç parazit ilacı yazıyor da kuşumda parazit mi var anlamadım. Bir de nasıl kullanacağım ne ölçüde

Yarım suluğa 5 damla şeklinde katın. Suyu 6 veya 12 saatte bir yenileyin. Yarın berecekseniz şimdiden suluğu alın önünden yarın sabah ilaçlı su hazırlayıp verin. Evet iç parazitten şüphelendim ben.

Geri