İshal mi değil mi ne yapmalıyız daha yeni aldık korkuyoruz :(

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Erencon55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Erencon55

Yeni Üye
Merhaba üstadlar 01.06.2020 tarihinde yeni bir muhabbet kuşu aldık aldığımız pet shop 40 günlük civarında güzel bir erkek olsuğunu söyledi. Eve getirdik kafesim vardı ama önceki kuşumda kullandım diye sirkeyle ve sıcak suyla güzelce yıkadım kuruttum öyle koydum kuşumu da içine ilaçlamasını vs de yaptık. İlk geldiğinde de çok sakindi ama ishal yoktu alırken de dikkat ettik bugün pet shopa geri gittik ishal olmus bunu alalım başka verelim size isterseniz dediler kabul etmedik ilaç olarak avi diar verdi kullanım geçer merak etmeyin korkmayın dedi tamam dedik kullanmaya başladık hatta su içmediği için kendimiz biraz verdik sudan tutup. Kafesinde sürekli uyuklar halde ve kabarık yem yemesinde hiç sorun yok dal darı aldım bugün direk avi dial ile.birlikte darı vermeye başladım iştahı çok şükür iyi ama su içtiğini görmüyorum. Ne yapmam lazım nasıl.davranmam lazım hava serin diye ısıtıcı bile açtım üşütme cereyanda kalma şansı yok pencere bile açmadık o var diye... Fotoğraflarını da ekleyemedim google drive a atıp link paylaşacağım mecburen...
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
IMG-20200603-WA0044.jpg
IMG-20200603-WA0020.jpg

Yeni ortama alışma süreçlerinde ishal olabiliyorlar. Isıtıcı açmayın yarardan çok zararı olur. Bırakın biraz ortama alışsın. Yemindeki yulaf ve aspur oranını biraz arttırabilirsiniz.

Quik marka yavru muhabbet kuşu yemi var sadece özel llarak aspur almadim pet shop almayin o kadar yiyemez daha dedi ama emin olamadim ben de almadım yarin ilk iş aspur alıyorum o zaman...kuşun halinide göstereyim yanlış olmasın genelde kabarıyo böyle
IMG-20200603-WA0033.jpg
IMG-20200603-WA0038.jpg

Yeni ortama alışma süreçlerinde ishal olabiliyorlar. Isıtıcı açmayın yarardan çok zararı olur. Bırakın biraz ortama alışsın. Yemindeki yulaf ve aspur oranını biraz arttırabilirsiniz.
Çok uzaktan ısıtıcı açtık birazcık hocam yakınında değildi odanın kapısıda yine açıktı azcık serin gibiydi oda ısınsın dedik ama kötü mü yaptık yakınında da değildi çok uzun süre de çalışmadı

Çok uzaktan ısıtıcı açtık birazcık hocam yakınında değildi odanın kapısıda yine açıktı azcık serin gibiydi oda ısınsın dedik ama kötü mü yaptık yakınında da değildi çok uzun süre de çalışmadı
Isıtıcı kapandığında oda sıcaklığı düşer, sabit bi ısıda hayvanın alışmasını bekleyin. Fotoğrafta baya kabarık duruyor. Durumu takip edin avi-diara devam edin şimdilik.

Isıtıcı kapandığında oda sıcaklığı düşer, sabit bi ısıda hayvanın alışmasını bekleyin. Fotoğrafta baya kabarık duruyor. Durumu takip edin avi-diara devam edin şimdilik.
Evet hocam kabarık diye korktuk biz de üşüdü mü acaba ısıtalım ortamı birazcık dedik ama çok bi etkisi olmadı uzun sürede yakarım kombiyide açarız gerekirse iyi gelcekse eğer sorun değil bizim için oda sıcaklığı şuan 23 derecelerde...

Evet hocam kabarık diye korktuk biz de üşüdü mü acaba ısıtalım ortamı birazcık dedik ama çok bi etkisi olmadı uzun sürede yakarım kombiyide açarız gerekirse iyi gelcekse eğer sorun değil bizim için oda sıcaklığı şuan 23 derecelerde...
Ortam sıcaklığı iyi, geceleri dilerseniz üstünü örtebilirsiniz.

Kendimiz bile yatamıyoruz şuan hocam tedirginlikten ışığıda söndürmedik yanında daha önce kaybettiğimiz kuşumuzda ishal olmuştu antibiyotik vs verdiler kendine gelmeye başlamıştı yem kırıp yiyince de toplar.kendini deyip ışığı kapatıp uyuduk sabah cansız bedeniyle karşılaşınca şimdi korkudan başından ayrılmıyoruz daha önceki kuşumuzunda 15 kelimesi vardı gel git komutlarını vs de biliyordu bunu da çok sevdik can sonuçta kaybetmek istemiyoruz.

Son 1 2 saattir yem de yemedi ama gün boyu epeyi yedi hem kendi yeminden hem dal darıdan uyudu uyandı yedi gün boyu böle devam etti. Şuan sanırım.dediğiniz gibi avi-diara ya devam edip dua etmekten başka şansımız yok sabahta ilk işim aspur alıp yemine eklemek olacak...dal darı ve aspur ikisi aynı anda sorun çıkarmaz.demi hocam sonra kabız diye de uğraşmayalım :)

Son 1 2 saattir yem de yemedi ama gün boyu epeyi yedi hem kendi yeminden hem dal darıdan uyudu uyandı yedi gün boyu böle devam etti. Şuan sanırım.dediğiniz gibi avi-diara ya devam edip dua etmekten başka şansımız yok sabahta ilk işim aspur alıp yemine eklemek olacak...dal darı ve aspur ikisi aynı anda sorun çıkarmaz.demi hocam sonra kabız diye de uğraşmayalım :)
Fazlası zarar tabi ki yüzde 20yi geçmesin aspur oranı :)

Fazlası zarar tabi ki yüzde 20yi geçmesin aspur oranı :)
Tamamdır hocam yarın ben aspurda alıyorum ilk işim o sabah kalkar kalkmaz :) Ankarada şuan pet shoplar bile bi garip dal darı bulmak için uğraştık yok diyor herkes malesef veterinere götüreyim dedim onlarda kuşları tanımıyor düzgün bilgileri yok zaten anca forumlardan şahıslardan yardım alabiliyoruz :) ben yine sizin başınızı ağrıtırım hocam gün içerisinde de takip edip artık ışıkları söndürdüm ben de dinlensin bakalım inşallah bişey olmaz :)

Tamamdır hocam yarın ben aspurda alıyorum ilk işim o sabah kalkar kalkmaz :) Ankarada şuan pet shoplar bile bi garip dal darı bulmak için uğraştık yok diyor herkes malesef veterinere götüreyim dedim onlarda kuşları tanımıyor düzgün bilgileri yok zaten anca forumlardan şahıslardan yardım alabiliyoruz :) ben yine sizin başınızı ağrıtırım hocam gün içerisinde de takip edip artık ışıkları söndürdüm ben de dinlensin bakalım inşallah bişey olmaz :)
Siz her ihtimale karşı bir probiyotikte edinin zaten ilerde de kullanmanız yararlı olacak.Geçici bir durumdur ishali umarım çabucak toparlar.

Önerdiğiniz bir marka var mı probiyotik olarak peki? Daha önce hiç kullanmadım ben açıkçası o yüzden bilgim yok pek :) ayrıca pet shop un dediği gibi güzel bir erkek ve 40 günlük mü sizce?
IMG-20200602-WA0030.jpg

Probiyotik olarak diazyme 256 ya da probiactibird tavsiye ederim. Ceresinin daha net ve düzgün çekermisiniz
Şuan uyuyo hocam zaten sorunlu bir gün geciriyoruz uyandirmayalim sabah cektigim.fotolari tekrar inceleyeyim...tamamdir hocam.solediginiz amrkalara bakacağım yakın zamanda onuda tedarik edecegim sabah ilk işim aspur almak şu ishalden kurtulalımda cabucak

Siz her ihtimale karşı bir probiyotikte edinin zaten ilerde de kullanmanız yararlı olacak.Geçici bir durumdur ishali umarım çabucak toparlar.
Ben de oğlumu 40 günlük aldım ama daha minik duruyordu benim ki,cinsinden de olabilir sizinki de çok tatlı bir yavru maşallah kaç günlük tahmini @Recai daha iyi bilir :) probiyotik olarakta söyledikleri güzel ürünler.

Ben de oğlumu 40 günlük aldım ama daha minik duruyordu benim ki,cinsinden de olabilir sizinki de çok tatlı bir yavru maşallah kaç günlük tahmini @Recai daha iyi bilir :) probiyotik olarakta söyledikleri güzel ürünler.
Valla cinsi ne onu bile bilmiyorim sorgulamadıkta gittik Pastel i gördük aldık ilk görüşte aşk oldu erkek 40 günlük dedi pet shopta ama emin olamadım erkek mi dişi mi diye de çelişkiye düştüm açıkcası :)

Geri