İshal ? Kabız ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan elzzem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

elzzem

Yeni Üye
Herkese iyi forumlar.

Muhabbet kuşumu petshoptan alalı 10 gün oldu daha 30 40 günlük yavru olduğunu söylediler eve geldiginde ilk günü yemle pek arası yoktu daldarı astım kafese 2 3 gün içinde alıştı yeme şu 2 3 gündür kıçında dışkı farkettim geldiginde tüyleri vardı kendi yolmuş sanırım tüylerini oraya yapışıp kalıyor büyük kalın bir dışkı ishalmi kabızmı anlam veremedim tedavisi için önerilerinizi bekliyorum.

VKWtOc.jpeg

@Selçuk YÜKSEL hocam eski konulara bak diceksin ama kabızmı ishalmi karar veremedim :( birde hocam hobi s m.vitamin kullanıyorum fakat çok ağır kokuyor normalmidir bi bozuklukmu var.

Tam olmasada bir cıvıklık var

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Dışkı tüylere yapışıyorsa sulu dışkıdır. Suluğuna üç damla elma sirkesi ekleyin. Haşlanmış patates verin.(tuzsuz ve yağsız haşlanacak) Eve geldiği ilk zamanlar sulu dışkı yapması anormal bir durum değil.

Okey onun gibi ama bazenleri poposunu temizlemek zorunda kalıyorum

Teşekkürker ceviz verebilir miyim yemliğine az miktar küçük halde koydum sorun olr mu

@Hayvansever03 kıç kısmında dışkı kalma durumu kabızlıkta olmuyor anladığım kadarıyla ? pirinç kaynatıp suyunu vermemi önerdi bir arkadaşım doğrumudur.

@Hayvansever03 kıç kısmında dışkı kalma durumu kabızlıkta olmuyor anladığım kadarıyla ? pirinç kaynatıp suyunu vermemi önerdi bir arkadaşım doğrumudur.
Popo kısmında dışkı kalma durumu sulu dışkıda olur diye biliyorum. Kabızlık daha çok sert dışkılar için geçerli. Pirinç suyunu duydum ancak benim tavsiyem yağsız ve tuzsuz pişmiş pirinç lapasını yedirmeniz olavaktır. Bu şekilde pirinçten vitamin ve mineral ihtiyacını daha iyi karşılar.

Yedirmek zor olmazmı hocam :S patates haşlayıp koyucam kafese ama pek yiyeceğini düşünmüyorum :S pirinç suyu sulukta olursa mecburen içecek.

Yedirmek zor olmazmı hocam :S patates haşlayıp koyucam kafese ama pek yiyeceğini düşünmüyorum :S pirinç suyu sulukta olursa mecburen içecek.
Parmağınıza ya da avcunuza bir miktar koyup kuşa uzatarak yemesini sağlayabilirsiniz. Sağlayamazsanız suyunu koyun. O suyu sulukta uzun müddet bekletmeyin pirinç suyu çabuk bozulur. Bu nedenle en iyisi önce pirinç lapasını yedirmeye çalışın.

İkinize de önerdiğim besinler günlük olarak tüketilmeli. Ertesi güne bırakmayın.

1.Kaç gün bu şekilde vermeliyim (sirke,patates,pirinç lapası ve suyu)
2.Sağlıklı olan kuşum için bir sıkıntı yaratırmı.

Benim kuşta da sorun yok sıkıntı yaratır mı

Herkese iyi forumlar.

Muhabbet kuşumu petshoptan alalı 10 gün oldu daha 30 40 günlük yavru olduğunu söylediler eve geldiginde ilk günü yemle pek arası yoktu daldarı astım kafese 2 3 gün içinde alıştı yeme şu 2 3 gündür kıçında dışkı farkettim geldiginde tüyleri vardı kendi yolmuş sanırım tüylerini oraya yapışıp kalıyor büyük kalın bir dışkı ishalmi kabızmı anlam veremedim tedavisi için önerilerinizi bekliyorum.

VKWtOc.jpeg
Kuşta sindirim problemi var. 5 gün suyuna 5 damla sirke katın. Mercimek tanesi kadar da probiyotik katın. Sirke sonrası da probiyotiğe devam edin uzun bir süre.

Geri