İlk yumurtalar

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan FarukMen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

FarukMen

Yeni Üye
Öncelikle herkese selamlar siteye yeni üye oldum ve sorularım var. Elimde şuan eş tutmuş ve yumurtlamış bir çift muhabbet kuşum var ikisinide yavru ilken aldım ve ilk yumurtayı 20.09.17 tarihinde yumurtladı ve ikişer gün arayla toplam 4 yumurta verdi. Sorularım şöyle

Yumurtalara yeni baktım ve sanırım içleri boş. Bunun sebebi nedir ?

İlk yumurtaları olduğu için olabilir mi ?

Bundan sonraki yumurtalar da böyle boş mu olur ?

Erkek kuşum ara sıra dişiyi yuvalıktan çıkarıyor yumurtalar eğer oluşmamış ise bu yüzden olmuş olabilir mi ?

Ve eğer ki sorun erkek kuşumun dişiyi nadiren kaldırması ise gelecekte nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca dişi kuşum sanırım kalp yetmezliği çekiyor çiftimi ayırıp yeni dişi ile eş tutturabilir miyim ?

Sorularım böyle şimdiden cevap verecek herkese teşekkür ediyorum.

Öncelikle herkese selamlar siteye yeni üye oldum ve sorularım var. Elimde şuan eş tutmuş ve yumurtlamış bir çift muhabbet kuşum var ikisinide yavru ilken aldım ve ilk yumurtayı 20.09.17 tarihinde yumurtladı ve ikişer gün arayla toplam 4 yumurta verdi. Sorularım şöyle

Yumurtalara yeni baktım ve sanırım içleri boş. Bunun sebebi nedir ?

İlk yumurtaları olduğu için olabilir mi ?

Bundan sonraki yumurtalar da böyle boş mu olur ?

Erkek kuşum ara sıra dişiyi yuvalıktan çıkarıyor yumurtalar eğer oluşmamış ise bu yüzden olmuş olabilir mi ?

Ve eğer ki sorun erkek kuşumun dişiyi nadiren kaldırması ise gelecekte nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca dişi kuşum sanırım kalp yetmezliği çekiyor çiftimi ayırıp yeni dişi ile eş tutturabilir miyim ?

Sorularım böyle şimdiden cevap verecek herkese teşekkür ediyorum.
Her şey bir yana kalp yetmezliği olduğunu nerden anladınız.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her şey bir yana kalp yetmezliği olduğunu nerden anladınız.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayvan delisi bir insanım ve endüstri mühendisliğini bıraktım veterinerliğe hazırlanıyorum çoğu şey hakkında bilgiye sahibim. Tabii ki yanılıyor olabilirim uzman bir Veteriner hekim görüşü almam gerek ama benim kanaatim bu yönde.

İlk çiftleşlemelerinden dolayı erkek yumurtaları tecrübesizliğinden dolayı dölleyememiş olabilir . Diğer bir durum ise yumurtalar döllenip gerekli ısıyı dişi sağlayamadığı içinde gelişim gerçekleşmemiş olabilir. Kalp yetmezliği olan bir kuşu bakışla tespit edemezsin sadece bu bir yorum olabilir ve kalp yetmezliği sonradan ortaya çıkacak bir durum değildir ve böyle bir durum olsaydu kuş gelişimini sağlayamazdı ve yumurta yapamazdı. Bende sizin gibi yorum yaptım . Her türlü olasılık illa ki vardır. Okurken bunu göz önünde bulundurun.

İlk çiftleşlemelerinden dolayı erkek yumurtaları tecrübesizliğinden dolayı dölleyememiş olabilir . Diğer bir durum ise yumurtalar döllenip gerekli ısıyı dişi sağlayamadığı içinde gelişim gerçekleşmemiş olabilir. Kalp yetmezliği olan bir kuşu bakışla tespit edemezsin sadece bu bir yorum olabilir ve kalp yetmezliği sonradan ortaya çıkacak bir durum değildir ve böyle bir durum olsaydu kuş gelişimini sağlayamazdı ve yumurta yapamazdı. Bende sizin gibi yorum yaptım . Her türlü olasılık illa ki vardır. Okurken bunu göz önünde bulundurun.
Kalp yetmezliğinin bütün durumlarını karşılıyor zaten kuşum normal bir muhabbet kuşu kadar büyükte değil gelişimi tam değil ben bunlara dayanarak söyledim bilseydim bu kadar uzayacak hiç yazmazdım :) En son sorduğum soruma da cevap alabilirsem çok sevinirim dişimin tam gelişememiş olmasından dolayı eş değiştirmek istiyorum mümkün mü ? Erkek için çok sorun olur mu ? Erkek kuşum konuşuyor ve aktif olarak bizimle oynamayı seviyor bu durumlara çok bir etkisi olur mu eş değişikliğinin ?

Eş değişikliği problem olmaz . Fakat sizin alıp getirmeniz problem olabilir . Erkek kuşunuzu kendiniz götürün ve dişilerin arasından eşini kendisi seçsin ya da sonrasında bir problem yaşamak istemiyorsanız yavru bir dişi alırsanız eş olmaları daha kolay olacaklardır.

Eş değişikliği problem olmaz . Fakat sizin alıp getirmeniz problem olabilir . Erkek kuşunuzu kendiniz götürün ve dişilerin arasından eşini kendisi seçsin ya da sonrasında bir problem yaşamak istemiyorsanız yavru bir dişi alırsanız eş olmaları daha kolay olacaklardır.
İlginiz için Teşekkür ederim

Geri