İlk kafesten çıkışı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan eyyüp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

eyyüp

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun ilk kez çıkarmayı başardım kafesten. Uçmuyor genelde olduğu yerde yürüyor ve ben yaklaşınca çırpına çırpına uçmaya başlıyor. Şuan kafesin dışında ne öneri verebilirsiniz
280fffec6b44569553074f0450bcd1f5.jpg

Preo_P2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uçsun, yavaş yavaş yaklaşmaya başlayın, çok yormayın, susuz kalmasın hava sıcak, size alışması için elinizden geleni yapın

Uçsun, yavaş yavaş yaklaşmaya başlayın, çok yormayın, susuz kalmasın hava sıcak, size alışması için elinizden geleni yapın

Dediğim gibi yavaşta yaklaşsam yakınlaştıkça yürüyerek uzaklaşmaya çalışıyor. Kendi isteğiyle uçmuyor anca yanına yaklaşınca kaçmak için. Onda da havada birkaç kez kanat çırpıp olduğu yere iniyor. Suya ve yemliğe yaklaşmıyor ben kendim yaklaştırsam da yemiyor. ve geri koyarken kafesi direk üstüne koydum anında tüneğe çıktı ve altı açık olmasına rağmen kaçmaya çalışmadı sanki kafesten hiç ayrıllmak istemiyor gibi

Keşke biraz daha dışarıda kalsaydı. Eninde sonunda yorulup size gelmek zorunda kalacaktı. Kafese koymak için güzel yöntem ama dikkatli olun, korkutmayın

Olsanız pek de uygun değilmiş zaten, eğer uçmuyor yürüyorsa koltuk altlarına da girer bu kuş. Bence mümkün olduğu kadar kafes dışında vakit geçirmeye çalışın. Yere oturup ilgisini çekebilecek birşeylerle oynayın, yanınıza gelebilir. Güvenini kazanırsanız gerisi kolay

Olsanız pek de uygun değilmiş zaten, eğer uçmuyor yürüyorsa koltuk altlarına da girer bu kuş. Bence mümkün olduğu kadar kafes dışında vakit geçirmeye çalışın. Yere oturup ilgisini çekebilecek birşeylerle oynayın, yanınıza gelebilir. Güvenini kazanırsanız gerisi kolay

Aslında gerçekten koltuğun yanında duruyordu hep ve bir yakınlaşma görürse altına doğru yürüyordu ama neyseki altına girmedi. Her gün yavaş yavaş yaklaşmaya yakınlaşmaya çalışacağım bakalım

Geri