İleri derece nezle yardım

MuayThai159

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşumun 2 sinde nezle vardı 1 tanesi atlattı atlatıcak ama ayrı kafesteki dişi kusum birden 10-12 kere hapsurdu kustu sonrasında suan hapsurma kesildi kuşu karantinaya aldım yardım edin petshop Pet i to diye soğuk algınlıgı ilacı verdi ama kuş kötüye gidiyor acill yardımınızı bekliyorum.

Petshop yerine kuşunuzu da güzelce kafesini sarıp kuştan anlayan bir veterinere gitseniz antibiyotik ilaç verirler. Ayrıca sakın kafesi temizleyerek götürmeyin. Kakalarını vs inceleyeceklerdir. Toparlaması daha kolay olabilir. Petshop ilaçları çok yararlı olmayabiliyor.

Son düzenleme:
Ayrıca destekleyici vitamin kokteyli de vereceklerdir. Bence daha fazla beklemeden gidin sonra çok üzülürsünüz. Çok geçmiş olsun bol şifalar dilerim.

Kuş nezlesi insana bulaşıcı mı arkadaşlar? Yani be bileyim kuşla ilgilenirken eldiven kullanma, maske va gibi çok mı abartı olur yoksa gereklilik mi? Geçmiş olsun bu arada.

Hocam kuşunuzun ağzını bir koklayın kötü koku var mı diye ayrıca video çekerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz. Kusmayı hapşırmayla karıştırıyor olabilirsiniz.

Sağolun 1 hafta önce veterinerdeydim başka kuşumun kanadının sakatlanması için kuşa dokunmadı bile mama takviyesi yap birşeyi yok dedi ayağım kırık oldugu için hiç biryere gidemiyorum sarımsagı suda ezdım 3 te 1 olmak üzere suluğuna ekledim

selçuk hocam 10 12 kere hapsurdu kafasını kaldırıyordu sonra kafasını titreterek yemler etrafa fırkadı ağzından cok az

Dışkısının rengi ve kıvamı nasıl ?

dışkı siyah beyaz karışık kanarya yemi kullandığım için video nasıl atabilirim

ve suan kusum hapsurması yok kustuktan sonra video yerine fotoraf atabilirim isterseniz

Muhabbet kuşumun 2 sinde nezle vardı 1 tanesi atlattı atlatıcak ama ayrı kafesteki dişi kusum birden 10-12 kere hapsurdu kustu sonrasında suan hapsurma kesildi kuşu karantinaya aldım yardım edin petshop Pet i to diye soğuk algınlıgı ilacı verdi ama kuş kötüye gidiyor acill yardımınızı bekliyorum.
Suyuna sirke damlatın arada probiyotik takviyesi yapın ve limonlu su verin. Probiyotik takviyesi kuru mayayı suyuna karıştırmaktır. Doğal vitaminleri tercih edin derim. Geçmiş olsun ve ben iyileşeceğine inanıyorum, ceyranda bırakmayın dikkat edin

Benim kuşum nezle olduğunda suluğuna kekik çayı koyuyorum. Biraz da elma sirkesi. Bir kaç gün sonra atlatıyor Elhamdülillah

Mesaj yazdığınız kutucuğun üzerinde kamera butonu var ordan gönderebilirsiniz. İshal değil yani ?

Benim kuşum nezle olduğunda suluğuna kekik çayı koyuyorum. Biraz da elma sirkesi. Bir kaç gün sonra atlatıyor Elhamdülillah
Bu kekik çayını bende sizin sayenizde öğrendim

Elma sirkesini denedim limon ama geçmedi diğer kusumda azaldı bu kuşta fazla hapsurmuyordu şimdi birden aralıksız hapsurdu nefes alamadı kafayı kaldırdı sonra kusma gerceklesti

Kusuyorsa nezle veya grip değil hocam kuşta başka bir rahatsızlık var. Ağzı da kokuyor dediniz değil mi ?

resimler bunlar suan hapsurma kesildi. arada hapsuruyor

Ekli dosyalar

• 17554702_1876872999259443_1314765305_n.jpg
    17554702_1876872999259443_1314765305_n.jpg
    62.7 KB · Görüntüleme: 15
  • 17690507_1876873132592763_1367984372_n.jpg
    17690507_1876873132592763_1367984372_n.jpg
    60.9 KB · Görüntüleme: 15
Hapşururkenki hareketlerini görmeden bir yorum yapılamaz foto yeterli değil. Videoyu youtub'a ekleyip linki yazın buraya

şu kuşun hareketlerinin aynısı ama hapsurma sesi daha net duyuluyordu ve bu kadar fazla kafasını kaldırmadı tetikteyim video yakalrsam atıcam

Geri