üreme dönemindeki kuşlarımda iç parazit

burcu polat

Yeni Üye
dişi kuşum kuluçkada, 4 yavru çıktı 4 de yumurta var şu an. annede de babada da iç parazit rahatsızlığı var sanırım. kuluçkadayken tedavi edebilir miyiz. yavrulara zarar verir miyiz. lutfen bilgili biri varsa yardımcı olabilir mi

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-03-18 at 15.42.38.jpeg
    WhatsApp Image 2019-03-18 at 15.42.38.jpeg
    79.5 KB · Görüntüleme: 34
Dışkıda kurt mu var? Emin misiniz onun parazit olduğuna?
dışkılar sürekli resimdeki gibi. başka biri bana iç parazit oldugunu soylemişti ben de araştırınca oyle oldugunu düşündüm. hayır şu ana kadar görmedim dışkıda bir parazit. size güncel bir resim daha atayım. bu arada erkek kuşum zayıfladı son bir haftada ama ben yavruları beslediği için oldugunu düşündüm. yavrulama dönemi olduğu için çok endişeliyim ilk kez deneyimliyorum çünkü.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-03-18 at 18.43.48.jpeg
    WhatsApp Image 2019-03-18 at 18.43.48.jpeg
    109.4 KB · Görüntüleme: 24
dışkılar sürekli resimdeki gibi. başka biri bana iç parazit oldugunu soylemişti ben de araştırınca oyle oldugunu düşündüm. hayır şu ana kadar görmedim dışkıda bir parazit. size güncel bir resim daha atayım. bu arada erkek kuşum zayıfladı son bir haftada ama ben yavruları beslediği için oldugunu düşündüm. yavrulama dönemi olduğu için çok endişeliyim ilk kez deneyimliyorum çünkü.
https://www.ciftlikdergisi.com.tr/evcil-kuslarda-bagirsak-solucanlari.html iç parazit şöyle bir durum. Siz bu hastalığım olduğuna şimdiden kanaat getirmeyin bence, veterinere kontrole gitmekte fayda var.

Anne baba yavru beslediği için zayıflamıştır kuluçka sonrası ilaçlama uygulayın derim

Geri