çiftleşmiyorlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EmreTiryaki

Yeni Üye
merhabalar sizlere bir soru sormak istiyorum benim çift muhabbet kuşum var. erkek kuşum 8 aydır bende ve yaklaşık 1 yaşında , dişi olan ise 4-5 aydır bende ve oda yaklaşık 1 yaşında
yani 4-5 aydır birlikteler. bunlar gün içinde birbirlerini kaşıyorlar, ağızdan ağza yem kusuyorlar fakat gece hep olmuyor ama 2 günde 3 -4 günde bir yer kavgası ediyorler bildiğiniz tüneğin köşesinde olmak için sürekli yer değişiyorlar arada kavgada ediyorlar dişim erkeği yere düşme derecesine getiriyor. ben anlayamadım bunlar eş tuttumu ?

birde erkek kuşum kurlar yapıyor ama genelde gaga taşına suluğa kalamar kemiğine ve tele yapıyor. dişiyede yapıyor tabi...

son olarakta erkek dişiye yanaşıyor fakat dişi isteksiz gibi duruyor aradada erkeğimi didiyor. erkek etkileme amaçlı vuruyor boynuna yada kanadına bunda sıkıntı yok ama dişim isteksiz gibi anlayamadım.

sizce çiftleşirlermi ? çiftleşmeleri için ne yapmam gerek ? ne kadar daha beklemem gerekir ? yuvalığa giriyorlar arada ama dişi yuvalığın tüneğinde duruyor bakıyor sonra irkiyor tekrar bakıyor tekrar irkiyor sonunda yaklaşıyor çekingen davranıp giriyor.

LÜTFEN CEVAP VERİNİZ :)

Anlattıklarınıza göre Şu an herşey güzel gidyor. Kafesle fazla ilgilenmeyin yem ,su ,mama hariç kuşlar kendini hazır hissetiğinde çiftleşme gerçekleşir..

Konu başlığından dolayı süresiz uzaklaştırıldı.
Konu başlığı tarafımdan düzenlendi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri