Üstüne çıkıyor ama bekliyor çiftleşmiyor

Mensuryalcn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar benim bir muhabbet kuşu çiftim vardı yaklaşık 1 senedir bendeydi dişi kuş aldığımda vücudunun yarısı yara bere içindeydi (ayağı kırık, kanadı kırık, tek gözü görmüyor). Dişi kuş aldıktan 6 ay sonra öldü. Erkek kuş 2 ay yanlız kaldı ve ben bir dişi daha aldım anlaştılar sürekli ağızlarına yem kusuyolar dişi son 3 haftadır yuvaya girip çıkmıyor yüzünü göremez oldum bazen 3-4 günde bir denk geliyorum erkek olan dişinin üzerine çıkıyor öylece bekliyor hiç çiftleşmenin gerçekleştiğini görmedim yuvada herşey tamı tamına eksik yok acaba sorun nedir yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkür ederim ☺️.

etrafını kapatıp dolabın üstüne koyuyorum artık insanları görmesin diye bugün bir kere daha gördüm çiftleşmeye çalışırken erkeğin kuyruğu hep havada

Bu arada dişi daha önce yavru yapmış erkeğin ilk kez olicak(eğer olursa) yaşları yaklaşık dişi 1-1.5 , erkek 1.5-2 yaşlarında.

Dişi çiftleşme pozisyonu alıyor erkek öyle ya da böyle çıkıyorsa bayağı yol kat etmişler demektir. Bence sabredin yakın zamanda olur çiftleşme. Çiftlerim den birinin dişi sinden farklı erkeklerden yavru aldım sonra ayırdım bu dişiyi kendi 1 yaş yavrularımdan birine eş attım. Dişi uzun zaman pas vermedi 5 6 ay kadar beraber durdular erkek sürekli düşüyordu tıpkı sizinki gibi tectübesizdi şuan ilk kuluçkadalar ve dün 3. Yavru çıkmıştı açıklamam sizi aydınlatır umarım.

Haha bu konu aynı benim derdim, pozisyon alıyor dişi, sürekli yuvalıkta, bol bol öpüşme, erkek üstüne çıksada iniyor, kelkinemiyor.. İnanın video açıp izletiyorum, çiftleşen muhabbet kuşu videosu

Dişi çiftleşme pozisyonu alıyor erkek öyle ya da böyle çıkıyorsa bayağı yol kat etmişler demektir. Bence sabredin yakın zamanda olur çiftleşme. Çiftlerim den birinin dişi sinden farklı erkeklerden yavru aldım sonra ayırdım bu dişiyi kendi 1 yaş yavrularımdan birine eş attım. Dişi uzun zaman pas vermedi 5 6 ay kadar beraber durdular erkek sürekli düşüyordu tıpkı sizinki gibi tectübesizdi şuan ilk kuluçkadalar ve dün 3. Yavru çıkmıştı açıklamam sizi aydınlatır umarım.
Çok teşekkür ederim cevabınız için uzun uzun yazmışsınız. O zaman yapmak gereken tek şey kendi hallerine bırakmak ve beklemek ve arada bir kızıştırıcı yem vermek.
Haha bu konu aynı benim derdim, pozisyon alıyor dişi, sürekli yuvalıkta, bol bol öpüşme, erkek üstüne çıksada iniyor, kelkinemiyor.. İnanın video açıp izletiyorum, çiftleşen muhabbet kuşu videosu
Aynen dediğiniz gibi üstüne çıkıp bekliyor ve sonra dişi üstünden atıyor :D

Maaşallah bu arada Allah devamını sağlıklı bir şekilde getirsin İnşallah

Merhaba Yusuf Bey hayırlı cumalar bugün sabah kuşlarımın çiftleştiğini gördüm yani son darbeyi gördüm yumurtalar olursa haber veririm

Benim disi kuyruk kaldiriyor, erkekte onu taklit edip kuyruk kaldiriyor. Ogrenecekler insallah.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri