Ürken dişi kuş

Muhabbet kuşum 2 kere peş peşe kuluçkaya yattı bende kuluçkada hiç yıkayamadım ve uçuramadım bende sırayla yavaş yavaş yıkamaya başladım sade ılık su ile sıra dişi kuşa geldi onu kendime alıştırmadığım için çok ürktü kafeste bir türlü yakalayamadım sürekli yuvalığa gidiyordu bende son çare yuvalığı açıp yuvalıkta tuttum sonra hafifçe yüzüne gelmeyecek şekilde yıkadım ve ters çevirip tırnaklarını kestim çünkü kuluçkada o kadar uzamışki yürüyemiyordu sonra biraz uçmaları için dışarı çıkardım ve yere biraz yem koydum onlar uçarken kafeslerinde yıkadım kuruladım erkek kuş dışarıda önceki yavrusuyla oynuyordu ötüyor zıplıyor odanın heryerine giriyordu ama dişi kuşu koydum yere kafesinin getirene kadar hiç kıpırdamadan durdu ilk kez yıkanmıştı çünkü aldığımdan hemen 1 hafta sonra çiftleştiler benimde yıkama şansım olmadı şimdi iyi ama asla yuvalığa girmiyor önceden korktuğu için yuvalık boş olsa bile kaçıyordu yuvalığa şimdi ise girmiyor travma yaşamışmıdır bir daha yavru verirmi çok uzattığım için özür dilerim

Geri