Üretimi durdurmak?

xmonbebex

Yeni Üye
Merhabalar. Jumbo kırması bir muhabbet kuşum var. Kendisi erkek ve yaklaşık olarak 3 - 4 aylık yanına bir eş almak istiyorum. Üretim amaçlı değil arkadaş olsun diye. Sorum şu dişiyi aldığım zaman bi çiftleşme olur diye düşünüyorum. Çiftleşmeyi engellemek değilde yavru almak istemiyorum. Yuvalık takmazsam dişi yumurtlar mı? Eğer yinede yumurtlarsa yanına almamayı düşünüyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler :)
IMG_20180725_165727.jpg

Dişi değil de erkek kuş sahiplenebilirsiniz. Anlaşmaları önemli.

Ayrı kafeslerde bakarsanız hayvanlara eziyet edersiniz. Eğer yavrulara bakamam diyorsanız dişi almayın, erkekle ilgilenin. Erkekle yeterince ilgilenemiyorum diyorsanız, başkasına sahiplendirin. Bazı veterinerler bildiğim kadarıyla ilaçla kısırlaştırma yapıyor, son çare bu düşünülebilir ancak ben doğru bulmuyorum. Madem alıp evimize getirdik, mümkün mertebe ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız, neslini devam ettirmek de onların bir ihtiyacı

Ayrı kafeslerde bakarsanız hayvanlara eziyet edersiniz. Eğer yavrulara bakamam diyorsanız dişi almayın, erkekle ilgilenin. Erkekle yeterince ilgilenemiyorum diyorsanız, başkasına sahiplendirin. Bazı veterinerler bildiğim kadarıyla ilaçla kısırlaştırma yapıyor, son çare bu düşünülebilir ancak ben doğru bulmuyorum. Madem alıp evimize getirdik, mümkün mertebe ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız, neslini devam ettirmek de onların bir ihtiyacı
Ben yavrulara bakarım bu sorun değil. Sorun bir yumurtlamada genelde 5 yavru veriyorlar. E bu hayvanlara ölene kadar bakıcam. Bu yavrular ne olacak hepsine ayrı bir kafes, bakım gerekir maddi ve manevi olarak bunları karşılayamam. Bunları söylememin nedeni yavruları sahiplendirebileceğim kişilere sahip olmamam. Yavruyu birelerine verebilsem olurdu ama kimse yok ne yazık ki. Neyse aynasıyla aşk yaşamaya devam etsin canım kuşum.

Geri