Üretimhane kurmak.

Ben işi hakkıyla yaparsanız çokta güzel gelir elde edeceğinizden yanayım bukadar insan sırf hobi olsun diye girmiyor bu işe sadece hobi amacı ile yapıyorum diyen bana samimiyetsiz geliyor açıkçası bu işin hobisi 1 çit olur 3 çift olur alır evine keyifle izlersin 50 takım 100 takım kuşta tek amaç hobi değil herkes gelir bekler ve elde ediyorki devam ediyor bende zamanında niyet ettim çokta kümes gezdim araştırdım bence gayet karlı bir uğraş ancak iş nedeni ile zamanım yetmeyeceğinden. 7 çift show alıp evde yapmaya karar verdim

Cengiz bey herşeyi minimumdan hesapladığı halde güzel rakamlar çıkarmış her takımı 3 yavrudan hesaplamış siz kuşları yormayıp yılda 3 kuluçka yeter deseniz bile çıkan fiyatı 3 le çarpıp yıllık ciroyu hesaplayabilirsiniz ancak bunun yanında yavru vermeyen takımları ölen kuş ve yavruları da hesaba katarak düşünmelisin benim verebileceğim tek tavsiye kuşları 3-4 aylık yavru alıp başla hazır takım yada anaç kuşla çok pişman olursun

Kesinlikle katılıyorum. Hem ufaktan eş tutma şansı daha yüksek daha verimli. Şu an elimdeki 4 kuşun yavrularını birbiriyle eşleyerek 3-4 sene içinde bu soyla işi büyütmeyi düşünüyorum. Şu an elimdekiler maşallah çok bakıcı. Arada bir yeni kan getiririm eğer gerek kalırsa bakalım :)

üretimhaneyi kurdunuz diyelim ama resmiyete dökerseniz işi, işin içinden çıkamazsınız. Veteriner hekim çalıştırma şartı ve veteriner Odası, bunun gibi bir çok saçma saçma şart var. Varsa yeriniz hiç resmiyete bulaşmadan yapın derim. Derneğe üye olun. Yıllık 50 tl aydat. Birde belediyenin vermiş olduğu yetiştiricilik ve üretim belgesini alın. Üretimi yaparsınız. Öyle çok resmiyete gerek yok:)

Bahsettiklerinizi yaptığımızda diğer evraklara durumlara gerek kalmıyor öyle değil mi cengiz bey? Belgeleri alıp derneğe üye olduğumuzda vergi vermemize gerek kalmıyor mu?

Ben işi hakkıyla yaparsanız çokta güzel gelir elde edeceğinizden yanayım bukadar insan sırf hobi olsun diye girmiyor bu işe sadece hobi amacı ile yapıyorum diyen bana samimiyetsiz geliyor açıkçası bu işin hobisi 1 çit olur 3 çift olur alır evine keyifle izlersin 50 takım 100 takım kuşta tek amaç hobi değil herkes gelir bekler ve elde ediyorki devam ediyor bende zamanında niyet ettim çokta kümes gezdim araştırdım bence gayet karlı bir uğraş ancak iş nedeni ile zamanım yetmeyeceğinden. 7 çift show alıp evde yapmaya karar verdim

Bi niyet ettik bakalım yusuf bey en kisa zamanda üretimhaneleri bir gezeceğim inşallah arkadaşlar misafir ederse :) Resmiyet kısmı biraz korkutuyordu ama onu da çözeceğiz inşallah

Bi niyet ettik bakalım yusuf bey en kisa zamanda üretimhaneleri bir gezeceğim inşallah arkadaşlar misafir ederse :) Resmiyet kısmı biraz korkutuyordu ama onu da çözeceğiz inşallah
Nacizane tavsiyem çok iyi araştır öğren makaleler var bir sürü üretim için hepsini oku çünkü bu işe yeni başlayan kurtlar sofrasında kuzu gibidir çok kandırırlar vay bu ilacı ver 1 haftaya hepsi eşe gelir şu vitamini ver bomba gibi olur bu dişi tam senlik deyip sağılmış kuşu verirler hem paran gider hem hayvan sevgin

Nacizane tavsiyem çok iyi araştır öğren makaleler var bir sürü üretim için hepsini oku çünkü bu işe yeni başlayan kurtlar sofrasında kuzu gibidir çok kandırırlar vay bu ilacı ver 1 haftaya hepsi eşe gelir şu vitamini ver bomba gibi olur bu dişi tam senlik deyip sağılmış kuşu verirler hem paran gider hem hayvan sevgin

Elimden geldiği kadar forumda konu ayırt etmeden her türlü yazıyı okuyup bu işi gerçekten severek yapan arkadaşların yorumlarından paylasimlarindan mümkün olduğu kadar bilgi eksiğimi gideriyorum. Ama şu anki düşüncem dediğim gibi mümkün olduğu kadar elimdeki çiftin yavrularıyla ilerlemek. Yine de araştırmaya gezmeye görmeye devam :)

O belgeler olduktan sonra zabıtalar karısamıyor. Maliye kışmını bilmiyorum. Maliyecikerede çok çok hobiciyim dersiniz:D satış yok dersiniz:D

Bende bu sıralar bunu düşünüyorum sürekli hesap kitap yapıyorum ama memurum doğu görevi bitip memlekete dönmeden zor görünüyor şimdilik evde devam.

Bu işten para kazanmak istiyorsanız en 100 çift olacak ve genel ağırlıkta kırık kuşlar olacak bence. 20 lira ile para kazanılmaz ama het cebe de hitap etmek lazım. Çek kırık jumbo show hepsinden zamanla bulunmalı. Ve yuksrıdada söyledikleri gibi en önemlisi kuşlara para vermemeli dışarıdan kuş toplamamalısınız. Şuan evimde 20 25 civarı kuş var. Kendi kırık yavrularım daha 5 aylık oldumu çiftleşmeye başlıyorlar ese atmazsam boşa yumurtluyorlar. Kendi yavrularınızdan üretimhanenizi kurursanız kolay kolay verimsizlik yaşamazsınız nede hastalık girer güzel para kazanırsınız

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maliyede şikayet üzerine gelir gerkes zabıtaya şikayet ediyor maliyeye şikayet edeni görmedim :)

Bende bu sıralar bunu düşünüyorum sürekli hesap kitap yapıyorum ama memurum doğu görevi bitip memlekete dönmeden zor görünüyor şimdilik evde devam.

Bu işten para kazanmak istiyorsanız en 100 çift olacak ve genel ağırlıkta kırık kuşlar olacak bence. 20 lira ile para kazanılmaz ama het cebe de hitap etmek lazım. Çek kırık jumbo show hepsinden zamanla bulunmalı. Ve yuksrıdada söyledikleri gibi en önemlisi kuşlara para vermemeli dışarıdan kuş toplamamalısınız. Şuan evimde 20 25 civarı kuş var. Kendi kırık yavrularım daha 5 aylık oldumu çiftleşmeye başlıyorlar ese atmazsam boşa yumurtluyorlar. Kendi yavrularınızdan üretimhanenizi kurursanız kolay kolay verimsizlik yaşamazsınız nede hastalık girer güzel para kazanırsınız

20,20 işi biraz sıkıntılı gerçekten :) insan ister istemez ileride show jumboya kayar biraz biraz :)

Maliyede şikayet üzerine gelir gerkes zabıtaya şikayet ediyor maliyeye şikayet edeni görmedim :)

O zaman sorun yok yusuf bey zaten açarsam ferah rahatsızlık vermiycek kimseye bir yerde yaparım bu işi. Huzur içinde geçinir gideriz :)

20,20 işi biraz sıkıntılı gerçekten :) insan ister istemez ileride show jumboya kayar biraz biraz :)
Aslında 20 20 uğraşılır şöyleki show kuşu alacağın fiyatla kıyaslarsan hemen hemen aynı hesaba geliyor ayrıca showu üretmek o kadar kolay değil yavrusunu satmak hiç kolay değil her insanın bütçesine uymuyor ayrıca showa o kadar bakım vitaminler verip üresin diye belki 1 yıl bekleyip satamazsan petshop kuşuna 50 tl verdiğinde çıkdırırsın ama yerli çek öyle değil kimse almassa toplu tüm petshoplar alıyor

Fatih bey bu piyasada çok değişiyor. Bir çok petshpcuda numaram var önceden ben götürürdüm fiyatı öldürmeye çalışırlardı. İhtiyacı olan arıyor kuş varmı diye soruyor. Fiyat soruyorlar 25-30 tl arası fiyat veriyorum gelip alıyorlar. Piyasada kuş olmadığı dönemleri yakalarsan ve elinde p dönemde kuş olursa iyi para ediyor. Sürekli bulunduğun bölgede petshopların vitrinlerini iyi takip edeceksiniz. Kimde var kimde yok bilmeniz gerek. Sadece üretimle bitmiyor. Bir şekilde zamanla üretim oturuyor. Pazardaki dengeleri iyi takip etmek gerek. Yoksa zarar edersiniz kardan zarar

Bence her bütçeye göre olmalı show perakende verip diğerlerini toptan yapmak karlı yani burda show hobi olacak diğerleri kar. Birde yer varsa 2x2 lik bi salmada hint bülbülü üretilebilir yem elemeye gerek kalmaz artık yemlerle bile yaşarlar. Giderleri diğer kuşların yem parasını çıkarırlar bitmek bilmeyen üreme aşkıyla :D

Bence her bütçeye göre olmalı show perakende verip diğerlerini toptan yapmak karlı yani burda show hobi olacak diğerleri kar. Birde yer varsa 2x2 lik bi salmada hint bülbülü üretilebilir yem elemeye gerek kalmaz artık yemlerle bile yaşarlar. Giderleri diğer kuşların yem parasını çıkarırlar bitmek bilmeyen üreme aşkıyla :D

Aynen katılıyorum küçük bir salma içine bi 10 15 çift hint bülbülü kümesin tüm masrafını çıkarıyor

Petshop konusunda pek işlek bir yerde olduğum söylenemez şu an Büyükçekmecedeyim ancak ileride değişecek muhtemelen :) Cengiz beyin dediği gibi işi hakkıyla yaptıktan sonra inanıyorum ki güzel şeyler olacaktır.

Bu hint bülbülü konusu da ilginçmiş :D Yem kabuğu yiyip aşırı mı ürüyorlar nedir bunların yaşama anlayışı? :D

Petshop konusunda pek işlek bir yerde olduğum söylenemez şu an Büyükçekmecedeyim ancak ileride değişecek muhtemelen :) Cengiz beyin dediği gibi işi hakkıyla yaptıktan sonra inanıyorum ki güzel şeyler olacaktır.

Bu hint bülbülü konusu da ilginçmiş :D Yem kabuğu yiyip aşırı mı ürüyorlar nedir bunların yaşama anlayışı? :D
Yok hocam hani yem seçiyorlar eşiyorlar felan ziyan olan yemleri eliyoruz. Gerek kalmıyor tavuk gibi eşeleyip bulup yerler içinden o manada artık yem :) üreme konusundada 1 çift aldım 8 ay sonra elimde 50 tane hint vardı :D yavrular geldikçe ya satıyordum yada götürüp petshop ta yetişkinlerle takas ediyordum öyle öyle katladı gitti kuşlar:D Muhabbetler gibi sıkıntılı hayvanlar da değildir yavru alması aşırı kolay toplama kuşlarda bile tek tük tüy yolan psikopat babalar çıkabiliyordu oda vitamin mineral felan çözülüyordu.

Yok hocam hani yem seçiyorlar eşiyorlar felan ziyan olan yemleri eliyoruz. Gerek kalmıyor tavuk gibi eşeleyip bulup yerler içinden o manada artık yem :) üreme konusundada 1 çift aldım 8 ay sonra elimde 50 tane hint vardı :D yavrular geldikçe ya satıyordum yada götürüp petshop ta yetişkinlerle takas ediyordum öyle öyle katladı gitti kuşlar:D Muhabbetler gibi sıkıntılı hayvanlar da değildir yavru alması aşırı kolay toplama kuşlarda bile tek tük tüy yolan psikopat babalar çıkabiliyordu oda vitamin mineral felan çözülüyordu.

Hintler çok arsızda bukadar olduğunu bilmiyordum.

Vay be ilginç bir bilgiymiş muhabbet kuşundan başka bir bilgi de öğrendik sayenizde :D O hâlde rahatlıkla denenebilir iyiymiş bu iş :)

Ekli dosyayı görüntüle 5185 Evet güzel bir konuya deyimisiniz. 15000 tl ile ortalama 70 takım 70 adette bölmeli kafes alınabilir. Resimde paylaştığım dört bölmeli kafes 65₺ çek yavrularının toptan fiyatı 25₺ su anda. Her takımın 3 yavru büyüttüğü düşünülürse. 70*3=210 yavru buda 5250 iki aylık süreçte elektirik, su, mama,vitamin, vs, yapılacak yer kiraysa birde kira. Kira hariç aylık 250 tl gider olur. Tabi yavruları en asgireden hesaplandı

Bu kafesi nerden aldınız peki bende böyle üretim kafesi arıyorum netten ama bu fiyata bulamadı. Genelde 100lira uzeri

Bu kafesi nerden aldınız peki bende böyle üretim kafesi arıyorum netten ama bu fiyata bulamadı. Genelde 100lira uzeri
Petshopcu arkadaşlardan aldım. Getirtiyorlar aldımız fiyata veriyoruz diyorlar ama pek samimi gelmiyor:)

Geri