Öğütülmüş yem kusma

Hayvansever03

Onursal Üye
İyi akşamlar. Kuşumun yanına yeni arkadaş geldi. Kuşum oyun esnasında yem kusarken bütün halindeki yemi çıkarır. Yeni kuş tüm halinde değil de çiğnenmiş gibi tüm olmayan yemi ağzında geveliyor. Gagasını açıp açıp kapatıyor. Neden olabilir, bir sorun yoktur değil mi?

Birbirlerine yem veriyor olabiler mi benimde arkadaşımın kuşu gelmişti birbirlerine yem çıkarıp veriyorlardı ama nasıl olduğunu hatırlamıyorum sürekli ağızlarıyla bişeyler yapıp duruyorlardı ikiside erkekti

Birbirlerine yem veriyor olabiler mi benimde arkadaşımın kuşu gelmişti birbirlerine yem çıkarıp veriyorlardı ama nasıl olduğunu hatırlamıyorum sürekli ağızlarıyla bişeyler yapıp duruyorlardı ikiside erkekti
Cevap için teşekkürler. Birbirlerine yem veriyorlar evet ama benim kuşum tüm halinde veriyor diğeri çiğnenmiş gibi tüm olmayan tarzda veriyor. Bu farklılık normal mi merak ediyorum.

benim kuşumda çıkarıyor hep yuvarlak halde darıları hem de arkadaşı da yok. gelip telefona ya da bir tane onu oynattigim oyuncak var ona çıkarıyor.

benim kuşumda çıkarıyor hep yuvarlak halde darıları hem de arkadaşı da yok. gelip telefona ya da bir tane onu oynattigim oyuncak var ona çıkarıyor.
Evet kur veya oyun esnasında yem çıkarıyorlar. Bu normal :) Ben diğer kuşun ezilmiş şeklindeki yem çıkarması normal mi merak ettim. Diğer kuşlarda gözlemlememiştim ama sanırım anormal bir durum yok.

Başka konu açmayayım bu başlıktan devam edeyim. Bir sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim. Kuşlar genel olarak iyi anlaşıyorlar fakat ben onlara yiyecek sunduğumda sürtüşmeler olabiliyor. Her zaman ne uzatıyorsam iki tane uzatırım. Bugün de iki avcuma yulaf koyup uzattım fakat o onunkine meraklanıyor ve aynı avcuma atlıyor, diğeri diğerinkine derken birbirlerine kızma sesi çıkarıp ufak bir gaga vuruşu yapıyorlar. Ne yapabilirim?

Alışmalarını beklemekten başka çare yok. Ancak genellikle böyle olur. Mamaya alıştırma konusunda her zaman söylerim, en iyi yöntem, birçok kuşun bulunduğu ortamda alıştırmak diye. Çok meraklı ve aynı zamanda kıskanç canlılar bunlar. Siz bütün kafese çepeçevre küçük kaplarda yulaf koysanız, yine de birbirinin yiyeceğine göz dikerler, beş dakika sonra ise, o uğruna didiştikleri yemleri birbirlerine kusarlar.

Bende buradan bir soru sorayım. Sabah bir kuş getirdim eve geçici süre bakıcam geldiğinden beri hala yem yemedi farklı bir ortamda olduğu için herhalde. Beklemeye devam etsem mi yoksa biraz yemesi için zorlasam mı bilemedim sabah 12'de geldi o saatten beri tık yok

Alışmalarını beklemekten başka çare yok. Ancak genellikle böyle olur. Mamaya alıştırma konusunda her zaman söylerim, en iyi yöntem, birçok kuşun bulunduğu ortamda alıştırmak diye. Çok meraklı ve aynı zamanda kıskanç canlılar bunlar. Siz bütün kafese çepeçevre küçük kaplarda yulaf koysanız, yine de birbirinin yiyeceğine göz dikerler, beş dakika sonra ise, o uğruna didiştikleri yemleri birbirlerine kusarlar.
Tamamdır, teşekkür ederim.

Bende buradan bir soru sorayım. Sabah bir kuş getirdim eve geçici süre bakıcam geldiğinden beri hala yem yemedi farklı bir ortamda olduğu için herhalde. Beklemeye devam etsem mi yoksa biraz yemesi için zorlasam mı bilemedim sabah 12'de geldi o saatten beri tık yok
İlk gün yeme dokunmsması normal fakat 2. Gün sonunda da baktınız yem yemiyor, yem kabuğuna rastlamıyorsunuz o zaman devreye girin.

Geri