Çiftleşmiyor

Göktürkmehmet

Yeni Üye
İyi günler öncelikle 2 kuşum var erkek olan evcil bayadir bende sonra dışı aldım 4-5 ay oluyor eş tuttu denilebilir kaşıma yem kusma vs var yuvalıga da giriyor dişi bazen yelteniyor erkek ayak vs atıyor dişiye disi deneyimsiz olduğu için tunekle kafes teli arasına ayağını koyuyor pozisyonu alıyor ama rahat değiller çıkamıyor ne yapmam gerekiyor bilen abiler cevaplarsa sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20180522_203138.jpg
    IMG_20180522_203138.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20180522_203142.jpg
    IMG_20180522_203142.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 38
Kafesin fotoğrafını atın zaman verin mama ile destekleyin.

İyi günler öncelikle 2 kuşum var erkek olan evcil bayadir bende sonra dışı aldım 4-5 ay oluyor eş tuttu denilebilir kaşıma yem kusma vs var yuvalıga da giriyor dişi bazen yelteniyor erkek ayak vs atıyor dişiye disi deneyimsiz olduğu için tunekle kafes teli arasına ayağını koyuyor pozisyonu alıyor ama rahat değiller çıkamıyor ne yapmam gerekiyor bilen abiler cevaplarsa sevinirim
Bu hareketler varsa eğer onlar kendi halleder siz zamana bırakın

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

E vitamini ve Selenyum desteği verin

Hangi marka vitamin? nasıl kullanıyorsunuz anlatırmısınız?

Multisol markası 2 günde bir değiştiriyorum suyu bir temiz su bı vitamin takviyesi olarak 5-6 damla katıyorum
Nekton E ve S öneririm.

Nekton E ve S birlikte kullanılan ürünlerdir.Kuşlar eşe gelmeden 4 hafta boyunca kullanılması gerekir.250 ml içme suyuna 1 gr Nekton e ve s karıştırılarak kullanılır.

1.Hafta:Üst üste 6 gün verilir.1 gün dinlendirilir.

2.Hafta:Üst üste 5 gün verilir.2gün dinlendirilir.

3.Hafta:Üst üste 4 gün verilir.3 gün dinlendirilir.

4.Hafta:3.haftanın aynısıdır.

Nekton E ve S öneririm.

Nekton E ve S birlikte kullanılan ürünlerdir.Kuşlar eşe gelmeden 4 hafta boyunca kullanılması gerekir.250 ml içme suyuna 1 gr Nekton e ve s karıştırılarak kullanılır.

Tek takım besleyenler için en ideal ürün bencede

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardesim tunegi tam ortaya al koymussun en dibe nasil ciftlessinler? Belki de ciftlesmek istiyorlar ama tunek engel bir duzen sağlayın. Halkayı da cıkartın.

İşte orda duruyor mama vermiyorum ama e vitamini desteği tamam veriyorum yani

Oncelikle tunekleri cok dibe yaklastin ciftlesirken kuyruk rahat edemez ya tunekleri ortaya dogru al yada ortadan uzunlamasina tek tunek koyun fazla malzeme olmasin . Mamaylada destek verin iyice kizisip cidtlessinler

Nekton E ve S öneririm.

Fiyat olarak nedir

kafeste yuvalığın ağzına gelecek sekilde uzunlamasına tek tünek kullanın kafei yüksek bir yere asın havuçlu yumurta maması verin yemine az miktar Nijer katın E ve S vitamini verin kuşlarınızı salmayın fazla rahatsız etmeyin gerisini zamana bırakın birde yavru sesi dinletin

İşte orda duruyor mama vermiyorum ama e vitamini desteği tamam veriyorum yani
Kafes duzenı yanlıs tek tunek olmalı ve orta kısımda veya uzunlamasına yuva girişine yakın olmalı kafeste suluk yemlık tunek gaga tası kalamar mıneral blok kumluk dışında başka hıcbırsey olmamalı tunekler çok yanlış konumlandırılmış çok dipte o şekilde ciftlesmelerı imkansız bunlara dikkat ederseniz basarilı sonuclar elde edılebılır

Keçiboynuzu tozu veyahut özü bu tarz durumlarda gözlemlediğim kadarı ile çok etkili. Aktardan ufak bir kavanoz keçiboynuzu tozu alıp mamaya katabilirsiniz 1 çay kaşığı olmak kaydıyla,kokusu ve tadı hoşlarına gidiyor artı olarak enerji verip kızışmayı hızlandırıyor. Tozunu bulamazsanız bile özü,pekmezi herneyse bundan da 1 çay kaşığı suluğun içine koyup karıştırın. Yalnız suluk içindeki suyu ertesi gün değişin.

Geri