Çiftleşme

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Smldgny
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Smldgny

Yeni Üye
İyi akşamlar
Arkadaşlar 5 ay önce 2017 bilezikli yavru jumbo aldım aldığım yerde kuşlar iyi anlaştılar aradan 5 ay geçmesine rağmen kuşlarimda bir çiftleşme belirtisi yok öpüşüyorlar birbirlerini kaşıyorlar kusuyorlar ama daha çifleşmediler ayırma yönteminde uyguladım ayrı kafelerde ayrı odalarda beklettim sonra kafesleri yan yana getirdim çıldırmış gibi davrandılar ama birleştiğinde yine eski hallerine döndüler vitaminlerini eksik etmiyorum yemlerine nijer tohumu karıştırdım ama hala bir ilerleme yok belirli günlerde dal darı veriyorum kalamar kemiği var kafesde onuda kemiriyorlar acaba sonuç için biraz daha beklemeli miyim?

Kuşların yaşı çiftleşmek için erken olabilir.

Birde sürekli tüy döküyorlar aldığım günden beri ince tüy dökümündeler bu durum normal mi erkek kuyruk kanatlarını tamamladı ancak dişinin kuyrugundan bulunan büyük kanat daha çıkmadı

İyi akşamlar
Arkadaşlar 5 ay önce 2017 bilezikli yavru jumbo aldım aldığım yerde kuşlar iyi anlaştılar aradan 5 ay geçmesine rağmen kuşlarimda bir çiftleşme belirtisi yok öpüşüyorlar birbirlerini kaşıyorlar kusuyorlar ama daha çifleşmediler ayırma yönteminde uyguladım ayrı kafelerde ayrı odalarda beklettim sonra kafesleri yan yana getirdim çıldırmış gibi davrandılar ama birleştiğinde yine eski hallerine döndüler vitaminlerini eksik etmiyorum yemlerine nijer tohumu karıştırdım ama hala bir ilerleme yok belirli günlerde dal darı veriyorum kalamar kemiği var kafesde onuda kemiriyorlar acaba sonuç için biraz daha beklemeli miyim?
Aynı durumdayım. Ama 1 yaşından sonra daha sağlıklı üretim alınır diye biliyorum.

SM-A8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2017 bilezikli diyorsunuz, yani en fazla 8 aylıklar. 5 ay olmuş alalı, muhtemelen 6 ay civarındalar. Daha yetişkin olmamışlar. Çiftleşmeye başlamaları bile (yavrulama demiyorum daha) birkaç ay sonra gerçekleşebilir aceleci olmayın.

2017 bilezikli diyorsunuz, yani en fazla 8 aylıklar. 5 ay olmuş alalı, muhtemelen 6 ay civarındalar. Daha yetişkin olmamışlar. Çiftleşmeye başlamaları bile (yavrulama demiyorum daha) birkaç ay sonra gerçekleşebilir aceleci olmayın.

Peki çok sık tüy dökmeleri normal mi aldığım günden beri tüy döküyorlar

Tüylerin ve kuşların fotoğraf atarmısınız

Tüylerin ve kuşların fotoğraf atarmısınız
YO3aZE.jpg

OyJ5pA.jpg
Dyor0m.jpg
ZO2ayg.jpg
4GY3Np.jpg
a1Pa77.jpg
1Gj3XY.jpg

Yaşları küçük olduğu içindir muhtemelen. Tüy dökümleri normaldir 3 ay civarı ilk tüylerine girerler şu sıralarda mevsimsel olarak döküme girerler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri