Çiftleşme Sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Layzy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Layzy

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. 4 yıl önce erkek muhabbet kuşu almıştım kendime arkadaş olarak. Canlı tek olmaz diyerek bir buçuk yıl önce eş seçmesi için petshop a götürdüm ve bir dişiyle eşleşti. Birbirleriyle öpüşüyorlar oynuyorlar, ayrı kalınca yeri göğü yıkıyorlar. Ancak çiftleşme yok. Yuvalık, nijer tohumu vs her şeyleri var ama nijer tohumunu yemiyorlar. Sonuç olarak 4 aydır yuvalıkları vs var ama herhangi bir sonuç yok. Ne yapmamı önerirsiniz. Bu arada erkek olan ayağıma yem kusuyor ve ayağımla deli gibi oynuyor uzaklaştırmak istediğimde de deli gibi ısırıyor ve kaçmıyor.

Arkadaşlar merhaba. 4 yıl önce erkek muhabbet kuşu almıştım kendime arkadaş olarak. Canlı tek olmaz diyerek bir buçuk yıl önce eş seçmesi için petshop a götürdüm ve bir dişiyle eşleşti. Birbirleriyle öpüşüyorlar oynuyorlar, ayrı kalınca yeri göğü yıkıyorlar. Ancak çiftleşme yok. Yuvalık, nijer tohumu vs her şeyleri var ama nijer tohumunu yemiyorlar. Sonuç olarak 4 aydır yuvalıkları vs var ama herhangi bir sonuç yok. Ne yapmamı önerirsiniz. Bu arada erkek olan ayağıma yem kusuyor ve ayağımla deli gibi oynuyor uzaklaştırmak istediğimde de deli gibi ısırıyor ve kaçmıyor.

Kuşların fotoğraflarını atar mısınız özellikle dişinin cere kısmını

IMG-20200429-131321

IMG-20200429-131453
Kuşların fotoğraflarını atar mısınız özellikle dişinin cere kısmını
Buyrun fotoğrafları. Ayrıca erkek bu sıra epey saldırgan, bir de dişi bir buçuk yıldır bende ama ilk geldiği gün ne kadar ürkekse hala öyle. Kafese yaklaşmaya gelmiyor.

IMG-20200429-131321

IMG-20200429-131453

Buyrun fotoğrafları. Ayrıca erkek bu sıra epey saldırgan, bir de dişi bir buçuk yıldır bende ama ilk geldiği gün ne kadar ürkekse hala öyle. Kafese yaklaşmaya gelmiyor.

- Dişi kuşun gagası oldukça uzun gagasını bilen biri tırnak makası ile kessin. Bu şekilde düzgün yem kıramayabilir ve yeterli beslenemeye bilir. ( Veteriner yada üretimcilerden destek alın fazla kesmeniz yada dilini kesmeniz durunda kuş ölebilir.)

- Kafese kalamar kemiği koyun bulamazsanız kaliteli minarel blok takınız.

- haftada 2 gün mama 1 gün vitamin takviyesi yapınız mamaya serçe parmağı kadar havuç rendeleyip servis ediniz.

- Kafesin yeri alçak bir yerdeyse daha yüksek bir yere alınız ve bunları uygulayıp birkaç hafta gözlemleyin. Çiftleşme olmazsa kuşları ayırma işlemi yaparsınız.

Geri