Çiftleşme Hakkında.

Onur Muhammet

Meraklı Üye
2'li salma kafesim var. Bir tarafında anne baba, diğer tarafta ise yavrular. Dişi'm tekrar kızıştığı için plastik folluklu yuvalık aldım, ve taktım. Şimdi ise 2 sorum var: Yanda yavrular olduğu için çiftleşirlermi ve folluğun içine ne koymalıyım ? Resimler :
D74Pqm.jpg

rOZ3vP.jpg

Folluk içine çamçtalaşı genel olarak tercih ediliyor. Ama boş bırakanda var. Mısır granülü koyanda. Salma kafeslerdede kuşlar birbirlerini görmezlerse daha iyi olur diye biliyorum.

Sağolun.

2'li salma kafesim var. Bir tarafında anne baba, diğer tarafta ise yavrular. Dişi'm tekrar kızıştığı için plastik folluklu yuvalık aldım, ve taktım. Şimdi ise 2 sorum var: Yanda yavrular olduğu için çiftleşirlermi ve folluğun içine ne koymalıyım ? Resimler :
D74Pqm.jpg

rOZ3vP.jpg
Kafesin orta kısmını kapatın çiftler birbiriyle ilgilensin eğer kızışma varsa zaten çiftleşirler. Kafesin yerini sabit tutun folluğa da az bir şey talaş koyabilirsiniz mümkünse hamster talaşı koyun.

Kafesin arkasında gördügünüz şey sunta ve arasını kapatmaya yarıyor. Ancak onu koyunca dişi heme gelip onu kemirmeye başlıyor, hatta orada uyuyor. Kemirdiğinde çıkan parçaları koysam olurmu ?

Kafesin arkasında gördügünüz şey sunta ve arasını kapatmaya yarıyor. Ancak onu koyunca dişi heme gelip onu kemirmeye başlıyor, hatta orada uyuyor. Kemirdiğinde çıkan parçaları koysam olurmu ?
Hocam petshopta kemirgen talaşı 15 litresi 3 tl falan. Bence direk ondan al. Aksi taktirde bit yapma olasılığı olabilir

yuvaya cam veya hemster talası koyun delıgı kapatacak kadar yeterlı ve kuslar bırbırını gormese daha ıyı bunun ıcın tel bolmeyı bant ıle kapatabılırsınız seffaf olmayan renklı bant ıle guzelce bantlayıp ole takın ben ole yapıorum ıse yarıor ınsallah bu kulcukanızda daha bol saglıklı yavrularınız olur

Geri