Çiftleşme hakkında yardım

oguzhan5881

Meraklı Üye
Bir çift kuşum var ama bir türlü çiftleşmiyolar iyi anlaşıyorlar kavga ettiklerinde oluyor bazen . Dişinin yuvaya ilgisi büyük erkek bile yuvayla ilgileniyor mama kalamar kemiği vitamin her şeyi veriyorum dişi kızgın erkekde sanırım öyle ama bir türlü çiftleşmiyorlar uzun süredir bekliyorum herkes sabret olur diyor ama sabırda bir yere kadar herkesde görüyorum yumurtladı falan diye yazıyorlar bende artık minik yavrular istiyorum dişi uzun süredir kızgın ama kızgınlık yumurtası bile yapmadı devamlı yuvayı kemiriyor sadece arada bir yem yemeye çıkıyor yardım edin neler yapmam gerek artık bende yavrular istiyorum

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayirma yönteminide denedim ama bu sadece birbirlerine daha da yakınlaşmalarını sağladı

Bende de aynı sorun var umarım çözümü vardır.
Takipteyim.

şuan her şey güzel gidiyor kısa vakitte inşaAllah yavrular gelir resim atarsanız daha iyi olur

şuan her şey güzel gidiyor kısa vakitte inşaAllah yavrular gelir resim atarsanız daha iyi olur
03ce7e4d40d3a11b76311cdb6a87cc6c.jpg

b2d9cf4c4a061c77c0af0dad88d3982a.jpg

ffdc929efb768e8605bb494bfe7049b3.jpg

Normalde bu kafes eskidi diye değiştirdim ama öteki kafesi sevmediler galiba hiç ötmüyolardı sürekli korkuyo gibilerdi bende bu kafese geri döndüm bunu kullanmak istemiyorum hep boyaları çıktı ama kuşlar beğenmiyor ötekini

Bende senin gibi 7 8 aydir yavru almak icin ugrasiyorum. vermedigim yem mama kalmadi nerdeyse.ama hic beklemedigim anda disinin cereside koyu degil ama bugun yuvaliga baktigimda yumurtasini gordum. klasik olacak ama sabretmek isin cozumu. kuslara yem su haricinde yanina bile yaklasmamak lazim. ben son 1 aydir yumurta mamasina nijer katıp haftada 3 sefer veriyorum.yuvaliginada talas koydum. sonuc olumlu cok sukur.

Bende senin gibi 7 8 aydir yavru almak icin ugrasiyorum. vermedigim yem mama kalmadi nerdeyse.ama hic beklemedigim anda disinin cereside koyu degil ama bugun yuvaliga baktigimda yumurtasini gordum. klasik olacak ama sabretmek isin cozumu. kuslara yem su haricinde yanina bile yaklasmamak lazim. ben son 1 aydir yumurta mamasina nijer katıp haftada 3 sefer veriyorum.yuvaliginada talas koydum. sonuc olumlu cok sukur.
Bende 10 aydır bekliyorum nijer veriyordum yağlanma falan olcak diye vermeyi bıraktım kuşların olduğu odaya pek giren yok akşam gelince ben giriyorum gün içinde giren olmuyor onlar zaten beni aldırış etmiyor pek alışkınlar

Bende 10 aydır bekliyorum nijer veriyordum yağlanma falan olcak diye vermeyi bıraktım kuşların olduğu odaya pek giren yok akşam gelince ben giriyorum gün içinde giren olmuyor onlar zaten beni aldırış etmiyor pek alışkınlar

Evet nijeri cok vermemek lazim. ben mamaliga yarim cay kasigi katiyorum

03ce7e4d40d3a11b76311cdb6a87cc6c.jpg

b2d9cf4c4a061c77c0af0dad88d3982a.jpg

ffdc929efb768e8605bb494bfe7049b3.jpg

Normalde bu kafes eskidi diye değiştirdim ama öteki kafesi sevmediler galiba hiç ötmüyolardı sürekli korkuyo gibilerdi bende bu kafese geri döndüm bunu kullanmak istemiyorum hep boyaları çıktı ama kuşlar beğenmiyor ötekini

Kuşlara bu şekilde elde yem yedirirseniz sürekli onlarla bu şekilde ilgilenirseniz kolay kolay yavru alamazsınız kendi hallerine bırakın sadece yemini suyunu değiştirin bunun dışında ilgilenmeyin. Yoksa dediğim gibi kolay kolay yavru alamazsınız.

Kuşlara bu şekilde elde yem yedirirseniz sürekli onlarla bu şekilde ilgilenirseniz kolay kolay yavru alamazsınız kendi hallerine bırakın sadece yemini suyunu değiştirin bunun dışında ilgilenmeyin. Yoksa dediğim gibi kolay kolay yavru alamazsınız.
Ben zaten kuşlarımı elle besleyemiyorum evcil değiller ısırıyolar hemen o gün yemleri bitmiş okuldan gelince hemen üstüne atladılar ben fırsat bulmuşken seviyim dedim buda kuşları aldığımdan beri bir kere oldu daha

Fazla rahatsız etmeyin biraz zaman verin yakında çiftleşmede olur. Birde güneş battıktan sonra uyusunlar güneşle uyansınlar. Buda büyük bir etken. Misal hava kararınca aydınlık biryerde odada ışık altında duruyorlarsa ve siz yatarken kapanıyorsa ışık Buda etkiler.

Fazla rahatsız etmeyin biraz zaman verin yakında çiftleşmede olur. Birde güneş battıktan sonra uyusunlar güneşle uyansınlar. Buda büyük bir etken. Misal hava kararınca aydınlık biryerde odada ışık altında duruyorlarsa ve siz yatarken kapanıyorsa ışık Buda etkiler.
Odamda pek ışık açmıyorum zaten gecede çok loş bir ışık oluyo odada o da dışardan geliyo zaten her şey yerli yerinde düzgün sadece çiftleşmiyolar

Bence kafesini değişin yeni ortamlarında yumurtlama sürecine girsinler. Kuşlar gayet sağlıklı ve güzel tamda yavru alma zamanındalar biraz daha sabredin ve onları hiç rahatsız etmeyin derim

Bence kafesini değişin yeni ortamlarında yumurtlama sürecine girsinler. Kuşlar gayet sağlıklı ve güzel tamda yavru alma zamanındalar biraz daha sabredin ve onları hiç rahatsız etmeyin derim
Kafes olarak boyutu önemli mi çünkü aynı bu kafesten var bi tane daha sadece o daha yeni

Bu kafes çok eski ben kuşların sağlığı açısından düşünmüştüm. Eğer aynı boyutsa değiştirmeye de gerek yok

kızıştırıcı vs hiç gerek yok arada yumurta maması verin

Vitamin olarak be önerirsiniz ben avisol aldım

Geri