Çiftimizin kuluçka dönemi takip

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan kotakot
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kotakot

Yeni Üye
Merhabalar ciftimden uzun suredir yumurta alamayınca 15 gün kadar ayrı kafeslerde tutup birleştirmeyi denedim. Şimdi dışı günün çoğunu yuvalıkta geçiriyor hatta dün erkeğin yanına girdigini de gördum. Disinin ve dıskisinin fotosunu da ekliyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.
0c2c3972f0a49693bfcaa3a421006817.jpg
6d8ac44d8e2bd6723fdc3eb39c47cab4.jpg

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oooo bu görüntü bendede olsa keşke bi yunurtlamadı [emoji1] yumurtan var hayırlı klsun iyi bak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oooo bu görüntü bendede olsa keşke bi yunurtlamadı [emoji1] yumurtan var hayırlı klsun iyi bak

Umarım öyledir gündüz evde kimse yok akşam da rahatsız etmemeye çalışıyoruz yuvalığa yaklaşınca sinirleniyor tospalar henüz kapağı açıp bakamadık bile

Aman kardeşim ilk kuluçkaysa aman dokunma kuluçkadan 5 gün sonra bak , anan diyim kırar gilan rahatsız etmeden kırıp kırmadığına bak biri bile kırılmışsa veya erkek dişiyi yuvadan çıkarmaya çalışıyosa ayır erkeği yoksa. Kırabiliyor benimşe çifltşemiyor diye

Yumurta var gibi duruyor kuşlarınızin daha net fotoğrafını paylasirmisiniz

Maşallah diyelim

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar ben eve geldiğimde kısa süreli dışarı çıktığını görüyorum hemen içeri giriyor sonra o ara dikkatimi çekti kuyruğunu sallıyor ve kanatları iyice düştü düne göre

Geşt yakında kuşu rahatsız etme strese girmesin toksa yumurta sıkışması veya yumurta kırma olayı olabilir

Arkadaşlar ben eve geldiğimde kısa süreli dışarı çıktığını görüyorum hemen içeri giriyor sonra o ara dikkatimi çekti kuyruğunu sallıyor ve kanatları iyice düştü düne göre

Oh işte ne güzel yakında yumurta gelir

Oh işte ne güzel yakında yumurta gelir

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Bugünkü kontrolde (rahatsız etmemek için günlerdir bakmamıştik) dişinin altında 3 yumurta olduğunu gördük (sanırım 4.su de yolda) tahminimce ilk yumurta 18-19 mart gibi geldi dolayısıyla 7 nisan civari ilk yavruyu bekliyoruz hadi hayırlısı.
Bu dönemde beslenme için öneriniz var mıdır? Bugün yumurta verdik haslanmis

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Bugünkü kontrolde (rahatsız etmemek için günlerdir bakmamıştik) dişinin altında 3 yumurta olduğunu gördük (sanırım 4.su de yolda) tahminimce ilk yumurta 18-19 mart gibi geldi dolayısıyla 7 nisan civari ilk yavruyu bekliyoruz hadi hayırlısı.
Bu dönemde beslenme için öneriniz var mıdır? Bugün yumurta verdik haslanmis

Kuluçka süresi boyunca kizistirici mamaları vermeyin sadece beslenme amaclı haftada bir mama verin yavru çıkınca mamayı günlük verirsiniz ama ondada en basda yavrular et iken çok fazla olmamak kaydı ile verin yavrular büyüdükçe mamayı artırır siniz ama yumurta kabuklu haftada bir kere verirsiniz bu esnada günlük verdiğiniz mamalara irmik pirinç unu bebe biskuvisi mısır unu bunları katabilirsiniz internet de ayrıntılı mama tarifleri bulursunuz ama kızıştırdı olan maddeleri çıkartınız

Takip edin 4 . Yumurta nin geldi gün geriye doğru sayın 4 boş 3 boş 2 boş 1 diyerek gün gün sayın ilk yumurta tarihini tespit edebilirsiniz ornek olarak
4 . Yumurta 24
boş 23
3. Yumurta 22
Boş 21
2. Yumurta 20
Boş 19
1. Yumurta 18
Gibi ama benim.bir tane kuşum iki yumurtayı bir gün ara vermeden yaptı bende şaşırdım

Hayırlı olsun.İnşallah biz de görürüz yumurtaları.Bir konuda bilgi almak istiyorum.Kuşları ayırmışsınız.Ayırmadan önce yuvalığa giriyorlarmıydı?Nasıl bir yol izlediniz.Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Hayırlı olsun.İnşallah biz de görürüz yumurtaları.Bir konuda bilgi almak istiyorum.Kuşları ayırmışsınız.Ayırmadan önce yuvalığa giriyorlarmıydı?Nasıl bir yol izlediniz.Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Daha önce de eştiler ciftlestiklerini de görmüştüm yani çabaları vardı en azından erkek istiyordu. Fakat dişi pek girmiyordu yuvalığa girse de hemen çıkıyordu mesela sonra dişiyi yan tarafa ikinci bir kafes koyarak ona ayırdık. 20 gün kadar öyle kaldilar ve birleştirdik. Ben de bu sonucu beklemiyordum son umudum diye denedim yoksa bırakicak tim kendi hallerine. Sanırım ise yaradi

Darısı bizimkilerin başına.

Geri