Çiftim yumurtlamadi

Ismail KURT

Yeni Üye
Arkadaşlar bir adet muhabbet çiftim var aynı yuvaya koyali 3 ay falan oldu ve hala yumurtlamadı hiç çiftleşirken de görmedim
Ne yapmam lazım bir öneri sunarsanız sevinirim ıyi aksamlar ...

Kuşları rahatsız etmekten çekinmeyin. Eğer evde, az sayıda kuşa bakıyorsanız, bu kuşların ev ortamına bir şekilde alışması lazım. Eğer daha çiftleşme, yumurtlama evresinde kuşları yalnız bırakır, insanlara karşı yabani hale getirirseniz, yavrular henüz çıkmadan veya çıktıktan sonra, ev ortamından kaynaklanacak herhangi bir stres durumunda yumurtaları kırma, yavrulara bakmama, yavruları öldürme, yuvadan atma gibi bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Sizin yanlarında olmanızdan rahatsız olmayıp, sizden zarar görmeyeceklerini bilsinler. Yavruların ölümünü görmektense, hiç yavru alamamak daha iyidir.

Kuşları rahatsız etmekten çekinmeyin. Eğer evde, az sayıda kuşa bakıyorsanız, bu kuşların ev ortamına bir şekilde alışması lazım. Eğer daha çiftleşme, yumurtlama evresinde kuşları yalnız bırakır, insanlara karşı yabani hale getirirseniz, yavrular henüz çıkmadan veya çıktıktan sonra, ev ortamından kaynaklanacak herhangi bir stres durumunda yumurtaları kırma, yavrulara bakmama, yavruları öldürme, yuvadan atma gibi bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Sizin yanlarında olmanızdan rahatsız olmayıp, sizden zarar görmeyeceklerini bilsinler. Yavruların ölümünü görmektense, hiç yavru alamamak daha iyidir.
Erkek ısırmıyor fakat dişi aşırı derecede saldırganlaşmış demek ki bu sebeptenmiş galiba 1 tane daha yumurtlar çünkü popo kısmı halaa şiş ve kuyruğu aşağı yukarı oynuyor.
Hocam bir de erkek dişi nerdeyse oraya gidiyor tünekte olunca ona yapışıyor sıkıştırıyor bunu yapıncada uyuyor neden acaba?

erkek yuvalığa girmiyordu şimdi dişi yumurtlamadan 1 kaç gün önce ikisi yuvalıkta uyumaya başladı

Tamam hocam ama galiba kızışma yumurtası sanki 1 tane daha yumurtlucak gibi sizce dişi enerji kaybına yol açıyo atsammı ki tabi kontrol edip kızışma yumurtasıda 1 tane olur bildiğim kadarıyla

Çiftleşmediklerinden emin misiniz?
Bir hafta içinde yumurtanın dolu olup olmadığı anlaşılır. Siz bakımlarına devam edin. Özellikle yumurta mamasını, imkanınız varsa iki günde bir yapıp verin

Tamam hocam ilginiz için çok teşekkür ederim.
O gün nijer tohumu aldım az yemliklerine koydum umarım işe yarar hocam galiba dişiyi biraz geç aldım çünkü erkek eskide kur yapıyodu şuan hiç yapmıyor bayada kızışmış bi erkek Soğuk algınlığı için Axtım diye bi ilaç aldım petshop'dan şuan daha iyi neden kur yapmıyor acaba

Geri