Çekoslavak mı? Kaç Aylık ve Cinsiyet

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ercan_wrc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ercan_wrc

Yeni Üye
IMG_2588.JPG
arkadaşlar merhaba
Bugün bir anda petshopta bakarken hoşuma gitti öyle beğendim aldım bir muhabbet kuşu, kızıma arkadaş olsun diye :)

Şimdi bu kuş gerçekten çekoslavak mı birde yaş ve cinsiyet yorumu yapabilecek bir arkadaş var mı? Çekoslavak türünün belirli bir özelliği veya dikkat etmem gereken bir tarafı oluyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim. 65 liraya aldım bilmiyorum kazık mı yedim ama dışardakilere pek güvenemedim hasta olmasınlar diye avmdeki petshoptan aldım

IMG_2586.JPG

Pet shop öyle hocam kazık fiyat. 2 aylık çek kırması gibi duruyor, çek ırkı biraz daha büyük. Erkek kuş. Rengi güzel sarı yüz olması estetik olarak iyi bir özellik. Çekler en oyuncu kuşlardır en çabuk bu kuşlar öğrenir çok hareketlidir.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pet shop öyle hocam kazık fiyat. 2 aylık çek kırması gibi duruyor, çek ırkı biraz daha büyük. Erkek kuş. Rengi güzel sarı yüz olması estetik olarak iyi bir özellik. Çekler en oyuncu kuşlardır en çabuk bu kuşlar öğrenir çok hareketlidir.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kırma olduğunu nasıl anladınız hocam? kusura bakmayın ben cahilim bu konuda. ben sadece gözler siyah diye yavru, birde ceresinden erkek olarak düşünerek aldım. Para verdik artık problem değil, yeterki sağlıklı olsun ölünce çok üzülüyorum. 3 sene önce bir kuşum vardı ki otur muhabbet et o derece konuşuyordu belki 20-30 kelime öğrenmişti. bende renklerini beğendim açıkcası o sebeple bir anda hiç aklımda yokken aldım.
2 aylıksa iyi ben 4 aylıktır diye düşünüyordum. şuan hiç sesi yok arkasını dönmüş mayışık modda bekliyor bende hiç yanaşmıyorum ki önce yuvasına yerine alışsın diye :)

arkadaşlar dün akşam getirip koyduğum yerde öylece duruyor kuş, hiç yem yememiş. Dün arkası dönük duruyordu aynı yerde önünü dönmüş öyle bekliyor. Nezaman yem yiyecek merak ediyorum.

Kuşunuz hayırlı olsun öncelikle. Bir ortamdan başka bir ortama gelen kuşlar ortama alışık olmadığı için ilk 2-3 gün tedirginlik içinde olur ve pek yem yemezler,su içmezler. Güvensizlik duyduklarından dolayı. Merak etmeyin yem yer. Yavaş yavaş size alıştığında daha rahat olur. Kuşunuz erkek ve arkadaşın dediği gibi çek kırması gibi duruyor. Kırma ; çekoslavak ile yerli kuşun çiftleşmesinden ortaya çıkan yavruya deniyor. Ve en fazla 2, 2.5 aylık bir kuş.

Geri