Çılgın Dişi

Fatih Sultan Mehmet

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhabalar. Kuşlarım çiftleşmeyi gerçekleştireli 1 hafta oluyor. Dişim henüz ufaktı ancak onlar çiftleşince bize mecbur yuvalık takmak kaldı :) Sorun şu ki bizim o minik dişinin içinden tam bir hamarat yuva hanımı çıktı. Istedigini kullansın diye hem ince hem kalın talaş koymuştum yuvanin içine. Bizimki önce kalınları itinayla boşaltti :) İşin kötü tarafı inceyi de beğenmemiş olacak ki 3-4 gündür de ince talaşlari ayaklarıyla bi köşeye topluyor kazıyor taşıyor. Gagasıyla yuvanin dışına atıyor :D O kadar talaşi tek başına aralıksız çalışarak boşaltti yani uzun lafın kısası :D Yuvaligin boş kalmamasi için yavrularda sorun ve pislik olmaması için nasıl bir yol izleyebilirim? Ne eklemeliyim ne zaman eklemeliyim yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa..

Ilk yavru ciktiginda tekrar talas koyarsiniz. Demekki sizin hanim efendi yuvalikta talas istemiyor. O kendisi yuvaligi gagalar talas yapar yem kabugu goturur. Mudahale etmeyin hayirli olsun

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ilk yavru cikana kadar istedigi gibi duzenlesin sonra az az eklersiniz yavru ve yumurtalari gömmeyecek şekilde simdi eklerseniz yumurtlamayabilir kirabilir yumurtayi kafes icine yumurtlar yada hic mudahale etmeyin

Ilk yavru cikana kadar istedigi gibi duzenlesin sonra az az eklersiniz yavru ve yumurtalari gömmeyecek şekilde simdi eklerseniz yumurtlamayabilir kirabilir yumurtayi kafes icine yumurtlar yada hic mudahale etmeyin

Benim korkum düz zeminde yumurtaların yuvarlanıp kırılmasiydi ama diğer türlü daha riskli tabi doğru söylüyosunuz :) Bakalım artık hanımefendi napacak :D

Kazalar olabilir tabiki ona birsey diyemeyiz rahatsiz edilmedigi surece kirilma ihtimali dusuk dikkat edicektir muhakkak

yuvalığa asla müdahale etmeyin. Nasıl istiyorsa öyle yapsın.boş kalmasını istiyorsa boş kalsın bir problem yaratmaz.

Fatih bey çözüm yok birsey iştemiyorsa yuvada yavru çıkınca koysanız bile temizler.:) Neredenmi biliyorum benimde 4 çiftim öyle. Önce koydum temizledi. Yavrular çıkınca koydum yine temizledi. Şimdi karışmıyorum:D

Fatih bey çözüm yok birsey iştemiyorsa yuvada yavru çıkınca koysanız bile temizler.:) Neredenmi biliyorum benimde 4 çiftim öyle. Önce koydum temizledi. Yavrular çıkınca koydum yine temizledi. Şimdi karışmıyorum:D

Maşallah insan azimlerini takdir ediyor ayaklariyla köşeye topluyor ordan ağzıyla benom elimle temizlemeye usendigim talasi dışarı atıyor :D Yapacak bişey yok artık aksi çıktı bizim minik :)

Bu kuşlar taktiri hak ediyor. Yuvanın çok battığını düşününce yavruların dıskılarını tek tek dışarı atıyorlar defalarca girip çıkıyorlar. :)

Bu kuşlar taktiri hak ediyor. Yuvanın çok battığını düşününce yavruların dıskılarını tek tek dışarı atıyorlar defalarca girip çıkıyorlar. :)

Insan şaşırarak ve sevecenlikle izliyor o hallerini gerçekten :)

Benim yumurta dun gelmeye basladu [emoji2]

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gözünüz aydın kayra bey darısı benim başıma artık :)

Kazalar olabilir tabiki ona birsey diyemeyiz rahatsiz edilmedigi surece kirilma ihtimali dusuk dikkat edicektir muhakkak

yuvalığa asla müdahale etmeyin. Nasıl istiyorsa öyle yapsın.boş kalmasını istiyorsa boş kalsın bir problem yaratmaz.

Çok sağolun arkadaşlar şimdilik kendi haline bıraktım ama bizim minik inat ederse bunları boşaltmadan yumurtlamam diye işi uzun :) Acaba diyorum yuvada yokken sakince biraz da ben dışarıya alarak yardım mi etsem bizimkine? Bundan rahatsız olur mu sizce sonuçta tamamen bosaltacak bu belli :)

Benim ilk kuluçkasi olduğu için 15 gün civarında geldi. Ilk ciftlesmeden sonra ilk kuluckaysa 30 gün içinde, daha önce yavru alınmışsa bir hafta içinde yumurta gelir. Ancak dikkat etmeniz gereken husus çiftleşme olup olmadigidir. Benim dişi ufakti ciftlesince mecburen yuvalık taktım hemen ilgilenmeye başladılar.

Bu talasi disari atmadan kac gun sonra yumurtalar geldi ortalama ?

Geri