Çıkarma Saatleri

muhabbetkusuminci

Meraklı Üye
Merhaba, kuşum dışarı çıkmaya çok hevesli. Gözümü açtığımı gördüğü anda ötmeye başlıyor. Ama ben sabah onunla oynayamayacağım için çıkarmıyorum. Çıkarmak için belirli saatleri yok. Her zaman farklı saatlerde çıkarıyorum. Bazen 1 saat bazen yarım saat oluyor. Sizce kaç saat çıkarmalıyım? Hangi saatlerde çıkarmalıyım? Belirli saatleri olmalı mı?

Onu dışarı çıkarınca illa onla ilgilenmek zorunda değilsin belirli saatlerde olması gerekmiyor sadece sabah çıkartacağın zaman aynı olmasına özen göster kuşlar aynı saatlerde ilgi görmek ister mesela uyandın saat 8 de 8:30 da yada 9:00 da çıkar ne zaman sokacağın kuşuna bağlı mesela kuşun haraketli ise uzun zaman dışarda kalsij ama durgun bir kussa çok dışarda durmasına gerek yok ama kuş kafese kendisi girsin benim önerim o sen sokma ama temizlik olcak odada eline onun sevdiği bir yemek al gözünün önünde kafesinin içine sok yicegi zaten girer hemen.

Öneriniz için teşekkürler ama kuşumu şuan çıkarsam akşama kadar durur😂

Aynısı bende öyle sabah 7 8 arasi çıkar 9 da girer 😂Top aldım ona içinde zil var onla çok oynuyor öneririm kendi kendine vakit geçirir dışarda parkı yoksa.Kusunuz haraketli benimki gibi bunu kullanın eğitim verin bol bol ama strese sokmadan iyi günler 👍.

Kuşları çıkarmanın sayısı yok, ne zaman çıkarabilecek durumda olursanız o zaman çıkarın. Kuşlar her çıktığında mutlu olurlar, sabahtan akşama kadar da dursalar yetmez onlara.

Düzenli bir zaman aralığı belirleyin. Kuş o zaman aralığında çıksın. Ne zaman çıkacağını bilmeyen kuş, ne zaman gireceğini de bilmez.

Kuşları çıkarmanın sayısı yok, ne zaman çıkarabilecek durumda olursanız o zaman çıkarın. Kuşlar her çıktığında mutlu olurlar, sabahtan akşama kadar da dursalar yetmez onlara.
Çok katılıyorum onları kafesleri küçükse Salma değilse hapsetmeyelim mümkün mertebe çıkaralım.

Ben kuşumu hiç kafese sokmuyordum kendi istediği zaman girip istediği zaman çıkıyordu. Kafese yemek yemek için girip sonra hemen çıkıyordu sadece gece uyurken kafese koyuyorduk. O da bu durumdan çok memnundu.

Bizde öyle yapıyoruz birde ev temizliklerinde içeri sokuyoruz

Geri