Karadeniz Pet

Yuvaya ilgi ama erkeğe ilgi yok

Bahir Fatih Topay

Meraklı Üye
Selamlar arkadaşlar çift kuşlarım yaklaşık 6 aydır benimle birlikte. 1 hafta önce yuvarlık aldım. Dişim yuvaya çok ilgi gösterdi içinde ki kalın talaşları çıkardı yerini hazırladı gibi , sürekli içer girip yatıyor kısacası yuvayla çok ilgileniyor fakat erkeği hiç yanına yaklaştırmıyor,çiftleşme olmadı erkek kur yaptığı zaman dövüşmeye çalışıyor. Kısacası dişi kuşumun yuvaya ilgisi var lakin erkeğe yok. Sizce hangi adımları uygulamalıyım. Şimdiden çok teşekkürler.
5780fdba918b302558b2b1cd59be39d2.jpg
46f7d1f497b46168a97e1b222595c475.jpg
e29924564dbac59b93869535995383b2.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oncelikle icerdeki fazla tunekleri kaldirip tek tunek kalsin ki yan yana durmaya alissinlar yakinlasma baslasin. Kizistirici mama da ise yarayabilir

Bu arada kafesin genel halini gormedim ama kalamar kemigi kum sularina vitamin mutlaka olsun yavru alicaksaniz annenin bunlara ihtiyaci var. Mama hazirlarken 2 3 damla zeytinyagi da koyun icine yumurtlama zamani kolaylik saglicaktir

Dişi kızışmamış henüz ceresinden belli. Havuçlu mama yapabilirsiniz.

Bu arada kafesin genel halini gormedim ama kalamar kemigi kum sularina vitamin mutlaka olsun yavru alicaksaniz annenin bunlara ihtiyaci var. Mama hazirlarken 2 3 damla zeytinyagi da koyun icine yumurtlama zamani kolaylik saglicaktir

Herşeyleri var ama icraat yok [emoji23] zeytinyağı kullanmadım ilk defa duyuyorum ve deneyeceğim. Birde sizin kullandığınız mamanın içersinde neler var kısaca tarifini verebilir misiniz ?
90c6e18e32c86f0dff2601ad5b1dd993.jpg

1 yumurta sarisi. az beyazi. yarim havuc. sarimsak rendesinde ince rendelenmis. 2 adet bebe biskuvisi. Irmik. Galeta unu. Yumurta kabugunun toz hali havanda dovuyorum. Yagida bana kus ureten bi abi soyledi ilk kuluckasi tikanma yasamamasi icin

Masallah evet hersey var bu kafesten kulucka bittikten sonra bende alicam :) kuslarin durdugu tunek cok yukarda onu asagidaki yere daha ortaya takarsiniz ciflesirkende kanatlari kuyruklari bi yere degmez. rahatsizlik vermesin

Bi sure mamayi deneyin hala kizisma yoksa diside. baska erkekle ciflestirmeyi denemeyi dusunebilirsiniz. Belki erkekte baba olma potansiyeli gormemistir :)

1 yumurta sarisi. az beyazi. yarim havuc. sarimsak rendesinde ince rendelenmis. 2 adet bebe biskuvisi. Irmik. Galeta unu. Yumurta kabugunun toz hali havanda dovuyorum. Yagida bana kus ureten bi abi soyledi ilk kuluckasi tikanma yasamamasi icin

Tarifimiz hemen hemen aynı. Denemeye devam. Çok teşekkür ederim ilginiz için [emoji5]. Kafese gelecek olursak çift hane üretim kafesi olarak geçiyor. Çok kullanışlı ve kullanıcıları da memnun bırakıyor kuşlar daha rahat oluyorlar.

Rica ederim. Ben tesekkur ederim asil. Kulucka seruveninden sonra mutlaka alicam :)