Karadeniz Pet

Yumurtalar hakkında

TheDifference

Meraklı Üye
Şuanda 5 tane yumurta var dişi kuş sürekli üzerinde yatıyor yumurtaların ilk yumurtanın haftaya salı günü çıkması lazım çıkmaz ise ne yapmam lazım?
@albinom22
@Hayvansever03
@Levent ACAR
@Süleyman EKİNCİ

Ekli dosyalar

• 20190102_211313.jpg
    20190102_211313.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 31
yumurtalara rakam verdinizmi yani üzerlerine rakam yazdınızmı yazmadıysanız yapacak birseyiniz yok

o zaman birşey yapamazsınız, çünkü hangisinin ilk yumurta olduğunu bilemezsiniz.

Hocam yumurtaya bakarak anlaşılabiliyor koyuluğundan, kendi adıma konuşmam gerekirse ben öyle yaptım ve gayet sonuç aldım.
tüm yumurtalara pazar günü baktım dolu mu boş mu diye tek ilk yumurtanın dolu olup olmayacağı anlaşılıyordu 8 gün olduğu için fakat baktığımda birşey göremedim sonuç sonradan değişir mi belli olmamış olabilir mi?

tüm yumurtalara pazar günü baktım dolu mu boş mu diye tek ilk yumurtanın dolu olup olmayacağı anlaşılıyordu 8 gün olduğu için fakat baktığımda birşey göremedim sonuç sonradan değişir mi belli olmamış olabilir mi?
Belirginleşmesi gerekir. Fotoğraf atarsanız iyi olur

Sabırla bekleyin. Numara olmadığı için zamanı kestirmek net olmayacak.

ilk aldığımda çok kızdılar bağırdılar sürekli 2.ye almaya korktum kırarlar diye birşey olmaz ise alayım
Kendi kuşlarınızı kendiniz biliyorsunuz. Yumurtaları ben inceleyip de karar verdim sayısına göre, kaydırma işlemini de ona göre yaptım.

3. yumurtadan itibaren 18-20 gün sayarsın. o zaman dolu ise yavrular çıkmaya başlar.
Senin zaten bir şey yapmana gerek yok. Bekle ve gör.
Yavrular çıkmaya başlayınca bir yumurta haşla ortadan ikiye böl, kabuğu ile beraber kafesin içine koy. Buz dolabında saklarsan diğer yarısını ertesi gün ısıtıp verebilirsin. Yumurta artıkları kafeste 4 saatten fazla kalmasın.