Karadeniz Pet

Yumurta sıkışması sonrası yürüyememe

someone

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 3 gün önce muhabbet kuşumun kafesin altında olduğunu gördüm. Baktığımda yumurtlamaya çalıştığını fark ettim. Fakat normalde üzeri açık olduğunda yüksek sesle ötmeye başladığı için biraz bakıp kapattım. Birazdan tekrar geldiğimde yine aynı manzarayla karşılaştım. Önceki yumurtlamalarında hiç böyle bir şey görmemiştim. O gün gece olduğu için bekledim, anlayamadığım için bir diğer gün de bekledim. Ertesi gün doğum yapamadığını, yumurtanın içeride sıkıştığını anladım. Hafta sonu olduğu için veteriner bulamadım ve tanıdığım bir kuş üreticisine götürdüm. Yumurtayı sakince çıkarttı fakat kuşumun durumu hala aynı. Bir kanadı düşük ve bir ayağını uyurken içine çeker gibi havada tutuyor. Parmağımı uzattığımda biraz güç de olsa konabiliyor kanat çırpmaya başlıyor. Fakat sonrasında tekrar bir tarafa doğru yatıyor. Yemek yemesinde su içmesinde hiçbir sorun yok. Felç belirtilerine uyuyor fakat ayağını hiç kıpırdatamıyor değil. Bugün de hafta sonu olduğu için veteriner bulamıyorum fakat bu şekilde beklemek de istemiyorum. Bir tavsiyeniz var mı acaba? Ben ne yapmalıyım bu durumda?

Geri