Karadeniz Pet

Yavru Kuşu Yumurtadan Çıktığı İlk Günden İtibaren Elle Besleme(Semih Görcüer)

Geçmiş olsun umarım ciddi bi şey değildir .Çok teşekkür ederim . Allah razı olsun sizden. Biraz geç gördüm bende cevabınızı. Benimde tapatalk da sorun vardı . ;)Birde bu ampuller ısı için yeterli mi gerçekten. Yoksa ısıtıcı ile geliştirmelimiyiz

ampul yetiyor. hatta tasarruflu ampullerden bile kullanabilirsiniz onlarda epey ısı yayıyor.

Geçmiş olsun umarım ciddi bi şey değildir .Çok teşekkür ederim . Allah razı olsun sizden. Biraz geç gördüm bende cevabınızı. Benimde tapatalk da sorun vardı . ;)Birde bu ampuller ısı için yeterli mi gerçekten. Yoksa ısıtıcı ile geliştirmelimiyiz

Ampullerin ne kadar ısıtacağına şaşırırsınız..sürekli yanmada 60 dereceyi geçiriyor küvezin içini..duruma göre ısıtmak için başka birşey de kullanabilirsiniz rezistans gibi mesela..ancak kuşlar 20 günden sonra çok hareketleniyorlar küvezin içinde..o yüzden en sağlıklısı ampülle ısıtmak..

Son düzenleme:
Harika bir konu. Üretim yapmak isteyenlerin mutlaka öncelikli okuması gereken bir yazı

Araştırmaların ve Paylaşım içim teşekkürler.Profesyonel bir çalışma olmuş.

valla emeklerıne degmıs cın gıbıler maşallah

Maşallah, tebrik ederim arkadaşım güzel çalışma olmuş, teşekkürler.

Baştan sona okudum çok bilgilendirici bir paylaşım

Helal olsun valla ciddi anlamda çok güzel bi çalışma yapmışsın tebrikederim

Kursak kontrolunu nasil yapiyoruz anlatabilirmisiniz

Kursak kontrolu derken;

yavruya yem bastığınızdaki kursağın durumumu yoksa yem kırmaya başladığında kırdığını anlamak için yapılan kursak kontrolünümü soruyorsunuz?

Kursak kontrolu derken;

yavruya yem bastığınızdaki kursağın durumumu yoksa yem kırmaya başladığında kırdığını anlamak için yapılan kursak kontrolünümü soruyorsunuz?
Yeme dusmus bir kus daha bugun kabuklu yemi kafesin zeminine sactim soymamis hic sonra kabuksuz yem aldim simdi yiyip yemedigini anlamaya calisiyorum acemiyim kursak nerdedir nasil dolu oldugu anlasilir bilmiyorum

Son düzenleme:
Hocam şu videonun sonlarındaki yavru kuşa bakarak kursağının nerede olduğuna dair bilgi edinebilirsiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=BaGZ-ZD9vJI

Kursağı tüm göğüsü kaplar..boynunun hafif altına elinizle dokunduğunuz zaman tane tane yemi hissedebilirsiniz..

Çok güzel bir paylaşım elinize, yüreğinize sağlık.

Saygılar...

yararlı bilgilerin için teşekkür ederim.

Uzun zamandır gördüğüm en sağlam ve farklı paylaşım.

Geri