Karadeniz Pet

Vitamin-Besin Takviyesi Nasıl olmalı

sametyildiz

Meraklı Üye
Kullandığımız vitamin,multi-vitamin çözeltileri haftada ne kadar, veya ne sıklıkla kullanılmalı ? Bir yerde okumuştum ve haftada bazı günler suyuna limon damlatıyorum, soğuk havalarda faydası olacağı yazıyordu yanlış bir uygulama mı? Ve aynı şekilde suyuna çay kaşığı ucunda bal ilave edebilirsiniz yazıyordu bununda hastalıklara karşı direncini arttıracağı yazıyordu doğru mu ? Siz soğuk havalarda nasıl besin takviyeleri yapıyorsunuz ? Benim ufaklığa meyve sebze yedirmekte güçlük çekiyorum ki öğrenci adamım bende çok görmüyorum :D bi de beğenmiyo kereta :)

Haftada 1 gün suyuna vitamin ekleyebilirsin. Suyunu normalde 2 günde bir tazelemen gerek.
Başka ek gıdaya lüzum yok. Karışık muhabbet kuşu yemi verin, kuş kumu bulunsun kafeste yeterli.

Hangi vitamini öneriyorsunu. Bal meyve karışımı olan yem kullanıyorum gaga taşı olduğu için kuma gerek yok taşın içinde her türlü mineral var demişlerdi pet shopta

Sera marka vitamin önerilen markalardan. Haftada bir iki kullanabilirsiniz. Suyu ben her gün tazeliyorum. Kafeste kalamar kemiği yoksa alın. Yem kabuklarını her gün üflemeyi unutmayın.

Sera marka vitamin önerilen markalardan. Haftada bir iki kullanabilirsiniz. Suyu ben her gün tazeliyorum. Kafeste kalamar kemiği yoksa alın. Yem kabuklarını her gün üflemeyi unutmayın.

Yemini üflüyorum hergün resimde gördüğünüz taştan var kum ve kalamar kemiğide alayımmı bu taşın yanına gerekirmi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190106-151658_Chrome.jpg
    Screenshot_20190106-151658_Chrome.jpg
    644.3 KB · Görüntüleme: 15
avivit-avisol plus işinizi görür.haftada 2 kere kullansanız yeter.probiyotik olarak da kefir verin 1 tatlı kaşığı suyuna katın haftada 1 kere.sebze olarak brocoli,havuç,ıspanak,pazı,turp faydalı.marul ve salatalık çoğu su olduğu için besin değeri pek yok.yinede arada verin bağırsakları için iyi olur.meyve haftada 1 verseniz yeter çok meyve kuşlar için iyi değil.haftada 1 daldarı.arada biraz yulafda verebilirsiniz.bunun dışında buğday,yem çimlendirip verebilirsiniz.kuş kumu size kalmış biraz tartışmalı bir konu bir kısım verin diyor bir kısım zararlı diyor.siz alın ince uçlu bir sulukta verin.kalamar kemiği şart,haftada bir kere kuşa yumurta maması vermenizde iyi olur.15 günde 1 sirke koyabilirsiniz suya.fazla limon ve sirke iyi değil kuşu zayıflatır.

avivit-avisol plus işinizi görür.haftada 2 kere kullansanız yeter.probiyotik olarak da kefir verin 1 tatlı kaşığı suyuna katın haftada 1 kere.sebze olarak brocoli,havuç,ıspanak,pazı,turp faydalı.marul ve salatalık çoğu su olduğu için besin değeri pek yok.yinede arada verin bağırsakları için iyi olur.meyve haftada 1 verseniz yeter çok meyve kuşlar için iyi değil.haftada 1 daldarı.arada biraz yulafda verebilirsiniz.bunun dışında buğday,yem çimlendirip verebilirsiniz.kuş kumu size kalmış biraz tartışmalı bir konu bir kısım verin diyor bir kısım zararlı diyor.siz alın ince uçlu bir sulukta verin.kalamar kemiği şart,haftada bir kere kuşa yumurta maması vermenizde iyi olur.15 günde 1 sirke koyabilirsiniz suya.fazla limon ve sirke iyi değil kuşu zayıflatır.

çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. Şu dal darının hiç bir zararı yok diyorlar siz haftada 1 demişsiniz sizce zararı olur mu ? Bende haftada iki yarım dal veriyorum ödül niyetine. Bütün verince sadece onu yiyor çünkü :D

Dal darı küflü ya da bayat olmamalı, tozlu olmamalı çok dikkat edin yoksa kuşlar hastalanıyor.

çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. Şu dal darının hiç bir zararı yok diyorlar siz haftada 1 demişsiniz sizce zararı olur mu ? Bende haftada iki yarım dal veriyorum ödül niyetine. Bütün verince sadece onu yiyor çünkü :D
Rica ederim.Daldarının bir zararı yok ama çok aşırı yiyip kilo alabilirler çok sık vermenizi önermem.verince dediğiniz gibi yemleri yerine onu yiyorlar.haftada 1 bir dal veriyorum ben 2 kuş için.yabancı kaynaklardan araştırma yapıyorum son zamanlarda çok sık vermenin iyi olmadığını okudum.taze sebze hergün az miktarda verilebilir.ben haftada 4-5 kere veriyorum.

Haftada bir kez mi damlatılıyor vitamin? Benim aldığımda günlük 2-3 damla yazıyor küçük papağanlara. Yardımcı olur musunuz yanlış mı yapıyorum?

Rica ederim.Daldarının bir zararı yok ama çok aşırı yiyip kilo alabilirler çok sık vermenizi önermem.verince dediğiniz gibi yemleri yerine onu yiyorlar.haftada 1 bir dal veriyorum ben 2 kuş için.yabancı kaynaklardan araştırma yapıyorum son zamanlarda çok sık vermenin iyi olmadığını okudum.taze sebze hergün az miktarda verilebilir.ben haftada 4-5 kere veriyorum.

bende havuç yedirmeyi becerdim sonunda :) bakalım dengeli bir beslenme yolunda gidiyorum yavaştan. Yabancı kaynak olarak hangi sitelerden faydalanıyorsunuz ?

Bilgiler için teşekürler gerçekten çok açıklayıcı olmuş yalnız meyveye nasıl alıştırmamız lazım yemi çekip meyve mi koyalım kafesine geçen elma astım yemedi bugün portakal astım gene yemedi. Eve getireli bugün tam 1 hafta oldu daha bize yeni yeni alışmaya başlıyor birden çok sıkıştırmakta istemiyorum.

Arkadaşlar taze meyve ve sebze verildiği sürece vitamine ihtiyaç olmadığını söylemişti bir uzman arkadaş. Bence de gayet mantıklı 1 yıldır vitamin almıyorum sadece taze meyve ve sebze.

Arkadaşlar taze meyve ve sebze verildiği sürece vitamine ihtiyaç olmadığını söylemişti bir uzman arkadaş. Bence de gayet mantıklı 1 yıldır vitamin almıyorum sadece taze meyve ve sebze.
Taze meyve sebzeye nasıl alıştıracağız peki? Yemden başka bişey yemiyor krakere ilgisi çoktu iyi olmadığını okuduğum için kaldırdım kafesinden vermiyorum.

Taze meyve sebzeye nasıl alıştıracağız peki? Yemden başka bişey yemiyor krakere ilgisi çoktu iyi olmadığını okuduğum için kaldırdım kafesinden vermiyorum.
Benimkiler yeşilliği çok severek yeselerde meyve yediremiyorum bu yüzden kafese meyve sebze takacağı sipariş ettim amazon'a bakarsanız çok ucuz birşey alabilirsiniz. Elmayı normalde yemiyorlar ama takınca merak edip yediklerini görüyorum. Salatalık vs. takabilirsiniz. Onları yemeleri çok önemli, mutlaka yedirin bir şekilde.

Geri