Karadeniz Pet

uçamıyor

Kuşunuzu hangi sıklıkla uçurduğunuzu öğrenebilir miyim ? Birde takviye olarak verdiğiniz gıdaları vitaminleri vs.
günde 1-2 saat kafesleri açık oluyor dışarı çıkmıyordu pek fazla ama uçtuğu zaman da odada 2tur atarak uçuyordu. Şuan yerden pek havalanamıyor bile. Suyuna multivitamin kullanıyordum veterinerden toz bir vitamin aldım şuan onu kullanıyorum. Onun haricinde haftada 1-2kez marul, havuç,portakal, yumurta gibi gıdalar veriyorum.

Kuşunuzu hangi sıklıkla uçurduğunuzu öğrenebilir miyim ? Birde takviye olarak verdiğiniz gıdaları vitaminleri vs.
günde 1-2 saat kafesleri açık oluyor dışarı çıkmıyordu pek fazla ama uçtuğu zaman da odada 2tur atarak uçuyordu. Şuan yerden pek havalanamıyor bile. Suyuna multivitamin kullanıyordum veterinerden toz bir vitamin aldım şuan onu kullanıyorum. Onun haricinde haftada 1-2kez marul, havuç,portakal, yumurta gibi gıdalar veriyorum.

Kuşun görme yeteneği zayıf ise, mesafeleri zor tahmin edebilir ve dolayısıyla uçmamayı tercih eder. Teşhisi neredeyse mümkün olmayan bir neden ise beyinde bir ‘işlem hatası’ olması. Kuş, uçmak için gerekli koordinasyonu yapamıyor veya beyin gözlerinin gördüğü şeyleri doğru algılamıyor olabilir. Başka yaygın bir neden, daha önce uçarken başına kötü bir olayın gelmesidir. Ev içerisinde uçarken bir yere çarpmış olan kuşların bazıları uçmaktan korkar. Uçmama sorunu genelde tek olarak beslenen kuşlarda görülür. İkinci bir kuş almanız birçok açıdan en doğru çözümdür. Kuşların çoğu doğal ortamlarında sürü halinde yaşadıkları için tek olarak beslemek zaten uygun değil. Olaya onun açısından bir bakmayı deneyin: tek başınıza gezmeyi siz de sevmezsiniz. Yanınızda eşinizin veya bir dostunuzun olmasını isterseniz. Kuş ta aynı şekilde düşünür. Her zaman onun yanında olsanız bile onunla beraber uçmanız mümkün değil. Başka bir kuşla uçmayı hem sever, hem de birbirine uçma nedeni olurlar.
Böyle bir yazıya denk geldim ve alıntılamak istedim.

Geri