Karadeniz Pet

Tek disi kuş yumurtladi???

Limon44

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar, dışi kusumun erkegini kacirali 6 ay oldu. Yanina 1 aydir yavru bir erkek aldim ama pek anlasamiyorlar. Garip olan disi kusum dun kafes tabanina yumurta birakmis. Ama ciftlesme yok eminim cunku erkek kus daha cok küçük (3 aylik ) ve kizismis durumda degil dunyadan bi haber kendisi. Sadece oyun pesinde. Hatta kafes tabanindaki yumurtayi yuvarliyim oynuyor. Disi kus tekrar yumurtlayacak ne yapmaliyim?yumurtayi alayim mi alttan acaba ilerde erkek kus ile anlasir mi yoksa yeni bir eriskin erkek kus mu almaliyim. Kizzsmasi bastirilsin diye ne yapmaliyim bosuna yumurtlamasin hayvan Lutfen yardim edin ..

O yumurtladigi kızgınlık yumurtasıdir alabilirsiniz kuş kızişmiş , olgun erkek bulup ciftleştirebilirsiniz

Erkek kusum 3 aylik dedigim gibi acaba onun eriskin olmasini bekleşem olurmu? Onunla ciflesirler mi acaba ?

Onunla eş tuttu mu , tuttuysada kuş daha küçük müş en az 6 aylık olması lazim

Son düzenleme:
Su an disi arada erkege kur yapiyor arada da kavga ediyor anlastilar diyemiyorum pek.. Disi kus cok kavgaciydi zaten basindan bu yana

Su an disi arada erkege kur yapiyor arada da kavga ediyor anlastilar diyemiyorum pek.. Disi kus cok kavgaciydi zaten basindan bu yana
Dişi kuşlar biraz daha hırçındır erkeğe göre. Ancak kavgaları ciddi boyutlara ulaşırsa el atmanız gerekir. İnsanlar gibi düşünün tatlı atışmalar tuzu biberi.

Yumurtayı alın ve yanına yetişkin bir erkek alın derim

3 aylık bir kuşuda kızıştırabilir ve eşe atabilirsiniz fakat bunun sonuçları bazen kötü olabiliyor önermiyorum kesinlikle fakat bencede yanına kızgın bir erkek almanız daha iyi olacaktır.

Geri