Karadeniz Pet

muhabet kuşum ishal ve diğer muhbet kuşum siyah dışkılıyor ne yapmalıyım

cok az yemek yiyolar cok zayıfladılar petshoplarda yavru maması görmüştüm toz ondan alıp elle besleme sırıngassı ile beslemeye başlayımı cok kilo kaybetiler bi süre öyle beslesem daha iyi olmazlarmı
Hastaysa beslemeniz iyi olur. Hasta değilse kendi kendine beslenmesi daha iyi olur. Bir süreliğine beslemek istiyorsanız besleyin.

Kendilerini iyi beglemiyolar bende gittim toz mam ve o elle besleme aparatini aldim dun gece ful ywpilisini izledim sabah cok gergindim ilk sari kusuma verdim ellim ayam titredi hayfandan gozumu alamadim bisi olcak mi diye ilk sefer normal kucuk siringa ile 2 cozgisinenkadar verdim simdi daha yeni 3 verdim beyaz olanada 4 cizgisine kadar verdim kursakalri boyle davul gibi olmadi zaten bir anda mama ile doldurup kusu kusturmak istemedim bi sure mama vermeyi dusunuyorum hafiften kili almalari ve yemek yemelerine bakarak birakicam tavsiye etiniz bisi varmi sari olanin ishali defisik geldi sabah liyin bidaha fotoraf atarim sunu sunu yap dediginiz bisi varsa elimden geldigince yapayim sari olan hicbir farki yok gibi hareket falan olsun yine hopluyor ama biyle bisi oldugu beli o yuzden basladim buna

Elle besliyorsanız haşlanmış yumurta sarısını mısır unu ve biraz su ile muhallebi kıvamına getirin. Öyle verin.
sularına probiyotik eklemiştim tazeledim sularını şimdi mamaları için ekleyimi bi zararı olurmu
Zararı olmaz az miktarda karıştırabilirsiniz.

Elle besliyorsanız haşlanmış yumurta sarısını mısır unu ve biraz su ile muhallebi kıvamına getirin. Öyle verin.

Zararı olmaz az miktarda karıştırabilirsiniz.
Â21 olmasi lazim ondan aldim toz mama ama diskilari cok ishal oldu ikisininde ayni o yuzden ishal icin bisi yapmak istiyorum dediginiz sekilde yapsam yetiskin oldukalri icin daha mi iyi olur toz mama dan mı yoksa dediginiz mamayi yapipmi vereyim

Son düzenleme:
Â21 olmasi lazim ondan aldim toz mama ama diskilari cok ishal oldu ikisininde ayni o yuzden ishal icin bisi yapmak istiyorum dediginiz sekilde yapsam yetiskin oldukalri icin daha mi iyi olur toz mama dan mı yoksa dediginiz mamayi yapipmi vereyim
Yetişkin kuş için hazır mama varsa onu kullanın. Benim dediğim acil durumlar için. Haşlanmış patates, dal darı vs yiyorsalar onları da verin

Yetişkin kuş için hazır mama varsa onu kullanın. Benim dediğim acil durumlar için. Haşlanmış patates, dal darı vs yiyorsalar onları da verin
Suan mecburen vermem gerekiyor diye dusunuyorum yemek yemiyolar gucsuz duserler diye oarinleini doyuaya calisiyorum

selam. hazır toz mama veriyorsanız ishal olmaları normal. elle beslenen tüm kuşlarda görülür. ayrıca kuşları sıcak tutmaya çalışın. (mesela kafesin bir tarafı açık kalacak şekilde havlu ile sarabilirsiniz. have değişikliği olmamasına özen gösterin.

Son düzenleme:
selam. hazır toz mama veriyorsanız ishal olmaları normal. elle beslenen tüm kuşlarda görülür. ayrıca kuşları sıcak tutmaya çalışın. (mesela kafesin bir tarafı açık kalacak şekilde havlu ile sarabilirsiniz. have değişikliği olmamasına özen gösterin.
Etrafini kapatiyorum assadan acik kaliyor kafes en ust tunekde durdukleri icin en uste sicak su torbasi koyuyorum toz maamya probiyotik damlatim1 damla 4ml cizgiye kadar verdim kafeste yemleri ve daldarı var yemekten dustuler o yuzden elle besliyorum acliktan gucsuz dusmesinler diye ekxtra ne yapabilirim bilmiyorum

Evet, elle besleyin 1 kaç güne güçlerini kazanır yem yemeye başlarlar. kafes içini dışını iyice temizleyin. çünkü ilk tedavi yaşadıkları yeri ve çevre koşullarını iyileştirmekle başlar.

Evet, elle besleyin 1 kaç güne güçlerini kazanır yem yemeye başlarlar. kafes içini dışını iyice temizleyin. çünkü ilk tedavi yaşadıkları yeri ve çevre koşullarını iyileştirmekle başlar.
iki gün önce sirkeli su ile iç dış sildim az yiyolar gasliba yine daldarı çöpü ve yem verirken ağzından bi tane yem çıkmıştı

sindiremiyor olabilir. kuş kumu verirseniz sindirimini kolaylaştırır. ama ilk önce siz elle beslemeye devam edin güçlerini toplasınlar.

sindiremiyor olabilir. kuş kumu verirseniz sindirimini kolaylaştırır. ama ilk önce siz elle beslemeye devam edin güçlerini toplasınlar.
elle beslemeden önce cok fazla mineral blok yiyolardı sonra zayıfladıkları için elle beslemye başladım blok larıda aldım kafesten

O tebeşir gibi olan mineral blokları diyorsanız kesinlikle ve kesinlikle kullanmayınız. Pet shoplardan kuş kumu temin edebilirsiniz.

Geri