Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunun Sevdiği Oyunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Muhabbet kuşu, masanın üzerine konunca, bir kağıt parçasını buruşturup, yavaşca önüne atın. Ve oradan uzaklaşın. Göreceksiniz, bir süre kağıt yumağının çevresinde dolaşacak. Sonra gidip gagalayacak. Kağıt yumağını diftmeye çalışacak. Kağıdın yüksek bir yerden düşmesini merakla izleyecek. Düşen kağıdı, alıp aynı yere koyduğunu ve tekrar düşmesini zevkle seyredecek.

Ucuna tel takılmış ve telin ucu kuşa batmayacak şekilde kıvrılmış, küçük bir plastik topu masanın üzerine koyun. Hemen yanına gelip, topu yuvarlayacak, gagasıyla telinden tutup, onu havaya doğru atacaktır.

Onunla resim yapın. Boya kalemleriyle kağıdın üzerine şekiller çizin. Bu görüntü onu büyüleyecek. Renkli kalemleri gagasıyla tutmaya çalışacak. Kim bilir, belki bir iki çizgi de o atar.

Muhabbet kuşunuzla yem arama oyunu da oynayabilirsiniz. Sevdiği yemi, küçük bir karton kutunun içine koyun. Kutunun üzerine, yemi bulduğunda bir parça kopartabileceği büyüklükte delikler açın. Bu uğraş, hem onu hem de sizi çok eğlendirecek.

Kuşunuza dans etmeyi öğretin. Radyo ya da teybinizde müzik çalarken dans edin. Sizi dikkatle izleyecek. Kısa bir süre sonra o da sağa sola sallanmaya başlayacaktır.

Birlikte gazete okumaya ne dersiniz. Gazetenin sayfalarını sallayın ki, onun dikkatini çeksin. Bir süre sonra gazetenin bir parçasını yırtıp yere atın. Kağıt parçasıyla dakikalarca oynayacaktır.

Bir kabın içine, pişirilmemiş şehriyeler koyun. Muhabbet kuşu, şehriyelerin içinde derin bir araştırmaya girecek, kabın içinde bir o yana bir bu yana savuracaktır. Çok gürültü yapacak, hatta şehriyeleri taşımaya kalkacak.

Deneyen var mı ben hepsini denedim ama kuşumun ilgisini çekmedi hiç bir yöntem

odamda sürekli müzik çalıyor benim baroni'de kafasını sallamaya başladı 1 haftadır :D

İlk Söylediğinizi Yapıyordum oynuyordu. bu aralar oynamıyo o oyunu. Diğer söylediklerinizi deneyeceğim. Sağolun.

Benim kuşu bir iki aylık iken aldık komşudan. Konuşuyor şu an(6 aylık falan en fazla) ve bir şeyleri kopartıp, yıkmayı, bozmayı çok seviyor. :D

Yalnız sorun şu ki daha üzerimize konmuyor. Ben sık sık elime alıp öpüp konuşuyorum ama geldiğinden beri konduğun tek yer kafesinin üstü(boncukla uğraşıyor orada), televizyonun üstü(hem sesi dinliyor hem de uydu gözünü düşürmeye çalışıyor) ve bir de aynalı tablo var. Ne koltuğa ne masaya ne üstümüze konmuyor. Eskiden yaklaşınca hemen kaçardı ama şimdi elimi göstermediğim sürece kendisine yaklaşmama izin veriyor(yavaş yaklaşıyorum). Üstümüze konması için, alışması için ne yapabilirim?

Kuş alıyım eğitiyim hepsini merakla deniyicem :)

Benim kuşu bir iki aylık iken aldık komşudan. Konuşuyor şu an(6 aylık falan en fazla) ve bir şeyleri kopartıp, yıkmayı, bozmayı çok seviyor. :D

Yalnız sorun şu ki daha üzerimize konmuyor. Ben sık sık elime alıp öpüp konuşuyorum ama geldiğinden beri konduğun tek yer kafesinin üstü(boncukla uğraşıyor orada), televizyonun üstü(hem sesi dinliyor hem de uydu gözünü düşürmeye çalışıyor) ve bir de aynalı tablo var. Ne koltuğa ne masaya ne üstümüze konmuyor. Eskiden yaklaşınca hemen kaçardı ama şimdi elimi göstermediğim sürece kendisine yaklaşmama izin veriyor(yavaş yaklaşıyorum). Üstümüze konması için, alışması için ne yapabilirim?

http://muhabbetkusuhakindahersey.tr.gg/ Ziyaret Et :eek::confused:

Benim kuş parlak şeyleri çok seviyor bilyelerle yerde oynuyor yüzükleri gagasıyla fırlatıyor. Çekirdeğe (tuzsuz çekirdek.) bayılıyor, çekirdeklerin bulunduğu tabağa dalmayı çok seviyor.

benim kuşun kafesine KİNDER yumurtaların sarı kapakların büyüğünü attım.kuş kafasına takıyor kafesin üzerine tırmanıp aşşağı bırakıyor ve usanmadan defalarca yapıyor

benim boncuğumda hepsini yapıyor ama bazen kalemleri yerden alıp masaya koymaktan fenalıklar geliyor bana...istediğini yapmazsamda bana söyleniyor..:) bi damlacık boyuyla kafa tutuyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri